ÇUMRA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya/Çumra'da 151 m² 3+1 daire mahkemeden satılıktır

ÇUMRA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029575
Şehir : Konya / Çumra
Semt-Mahalle : MEYDAN MAH. / ÇUMRA
Oda Sayısı : 3+1
: 151
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 24.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 Satış
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 10:40
Satış Yeri
:
Çumra Adliyesi Zemin Katta bulunan yazı işleri müdürülğü odasında

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Çumra İlçe, 174 Ada, 28 Parsel, MEYDAN Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm İnşaatçı Bilirkişi Sami Yılmaz'ın 03/07/20196 tarihli bilirkişi raporuna göre; yanının zemin+7 normal katlı betonarme yapıda olduğu, zemin katın ticari dükkan, diğer katların mesken olarak kullanıldığı, 5 nolu bağımsız bölüm kuzey ve doğu cepheli olduğu, mevcut konumu itibari ile Çumra ilçe merkezinde, meydan mahalesinde bulunduğu, yapının ısı yalıtımının bulunduğu, yapının tamamı merkezi doğalgazlı kalorifer ile ısındığı, yapıda 2 adet asansör, 1 adet normal merdiven, l adet yangın merdiveni bulunduğu, yapı elektirik, su doğalgaz, çevre temizlik... gibi belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanbildiği, Çumra Belediyesi'nden alınan bilgiye göre binanın 2012 yılında başlayıp 2015 yılında tamamlandığı, yaklaşık 5 yaşında olduğu, 5 nolu bağımsız bölümün 151 m2 alana sahip olup, 3 oda 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc ve 2 balkon bulunduğu, zeminde antre ve ıslak hacimlerde fayans, normal odalarda ise laminant parke kaplama bulunduğu, kapı aksamları ahşap, penceke aksamları pvc doğrama, dış kapının çelik kapı olduğu bildirilmiştir.
Yüzölçümü : 3.093,22 m2
Arsa Payı : Tapu kaydında olduğu gibi
İmar Durumu : Dosyada olduğu gibi
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 26/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Çumra Adliyesi Zemin Katta bulunan yazı işleri müdürülğü odasında
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR