ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Çumra İlçesi'nde bahçeli kargir ev icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009763
Şehir : Konya / Çumra
Semt-Mahalle : MEYDAN MAH. / ÇUMRA
Oda Sayısı : 3+1
: 534
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 11.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/173 Talimat
Muhammen Bedeli
:
104,880 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çumra Postane şubesi yanı, Ptt çay ocağı.Çumra/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRA İCRA DAİRESİ
2011/173 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli, Çumra İlçesi, Meydan Mahallesinde bulunan, 155 ada 12 parsel no'lu Bahçeli Kargir Ev nitelikli taşınmaz. Taşınmaz Süleyman Selçuklu Caddesine cephelidir.Taşınmaz belediye imar planı içerisinde kalmakta olup, imarı mevcuttur. Elektrik, su ve her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır, Parsel içerisinde 85 m²'ye oturur bir adet tek katlı ev mevcuttur. Tek katlı meskenden oluşan yığma yapı, 3 oda, 1 salon(mabeyn), mutfak, tuvalet banyodan oluşmaktadır. Kapı aksamları ahşap ve pencere aksamları pvc doğramalıdır. Yapının çatısı ahşap üzeri çinko kaplamadır. Dış cephesi çimento harçlı beton sıva olup boya yapılmıştır.Tek katlı yapı 3A grubu yapılardandır.
Yüzölçümü : 534 m²
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 104.880,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyasındadır
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çumra Postane şubesi yanı, Ptt çay ocağı.Çumra/KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli, Çumra İlçesi, Meydan mahallesinde bulunan 155 ada 11 parsel no'lu arsa nitelikli taşınmaz. Taşınmaz Süleyman Selçuklu Caddesine cephelidir. Belediye imar planı içerisinde olup, imarı mevcuttur.Elektrik, su ve her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel içerisinde herhangi bir yapı yoktur. Taşınmaz halen arsa vasfındadır.
Yüzölçümü : 525 m²
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 62.880,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyasındadır
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Çumra Postane şubesi yanı, Ptt Çay Ocağı. Çumra/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/173 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık ge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR