KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Büyüksinan Mahallesi'nde 125 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942391
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : BÜYÜK SİNAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4952 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:40
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin kat mezat salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2017/4952 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 15880 Ada, 1 Parsel, BÜYÜKSİNAN Mahalle/Köy, 1. katta 6 nolu mesken Nolu Bağımsız Bölüm A blok bodrum, zemin, 11 normal katlıdır.Ana yapı giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılıdır. Giriş katı tavanı dekoratif asma tavan ve gizli ışıklıdır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.Parsel sınırları bahçe duvarı ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılıdır. Asansör bulunmaktadır. Kuzey ve batıcepheli, A Blok 1. kat 6 bağımsız bölüm numaralı mesken yaklaşık 125 m2 alanlıdır. Mesken, antre,salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat parke,ıslak alanlar seramik kaplıdır.Odaların duvarları sıva üzeri plastik boyalı, tavanları dekoratif alçı ve kartonpiyer yapılıdır. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar ahşap ve boyalıdır. Pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır. Banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda lavabo klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Isıtma merkezi sistem doğalgazlıdır. Mutfak balkonu pvc doğrama ile kapatılmış, diğer balkon cam kapama sistemi ile kapatılmıştır. Elektrik ve su tesisatları vardır. Kıymet takdirine konu taşınmaz Konya ili, Karatay İlçesi, Büyük Sinan Mahallesi, 8 Cilt, 744 Sayfa, 15880 Ada, 1 parsel numaralı,2.215,00 m² yüzölçümlü, Karkas 13 katlı Apartman, Dükkan ve Arsasıvasıflı ana taşınmazda, 1.kat,6 Bağımsız bölüm numaralı, 49/2352 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olupBorçluadınatamolarakkayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz kat mülkiyetlidir. Taşınmaz Kuzey-Batıcephe konumludur. Brütkullanım alanı yaklaşık 125 m² alanlı,Net kullanım alanı ise yaklaşık (net) 95,00 m² dir. ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Adresi : Büyüksinan Mah. Karacadağ Sk. Baki Sitesi A Blok Kat:1 7/3 Karatay/Konya

Yüzölçümü : 95 m2

Arsa Payı : 49/2352

İmar Durumu : Kat sayısı 12, İnşaat tarzı 22*26 Ebatlı Blok Konut Alanı- Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.

1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:40 - 14:45 arası

2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:40 - 14:45 arası

Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin kat mezat salonu Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4952 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR