KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Büyüksinan Mahallesi'nde 117 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092673
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : BÜYÜK SİNAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/134 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2019/134 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Karatay İlçe, 1528 Ada, 130 Parsel, BÜYÜKSİNAN Mahalle/Köy, D Blok, 3.Kat, 8no'lu B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Konya ili, Karatay İlçesi, Ulubatlı Hasan Mahallesi, 45 cilt, 4395 sayfa, 1528 ada, 130 parselde kayıtlı 7.827,87 m2 arsa üzerinde bulunan 10 adet B+4 katlı bloklardan, D blokta tek giriş olup, bloğun zemin veüst katlarında her katında 2, toplam da blokta 8 adet daire bulunmakta olup, tapuda " BETONARME 5 KATLI 6 ADET APARTMAN VE ARSASI"vasıflıdır. mesken; D Blok, Z+3. kat, 8 kapı nolu, 88/7827 arsa paylı, 8 bağımsız bölüm nolu daire yaklaşık yüzölçümü brüt 117,51 m2, net ise; 85,17 m2 civarındadır. Dairede 3 oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 3 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel doğrama, balkon kapıları ve pencereleri ise; pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant kaplama, antre, mutfak, lavabo-wc, banyo ve balkonların zeminleri fayans kaplamadır. Odalar, mutfak, antreve holün duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc?nin duvarları ise; yarıya kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak alt üst dolapları ve mermer tezgahı, banyoda klozet, antrede vestiyerbulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey, güney ve doğu cepheli olan daire,Binanın giriş kapısı ve merdiven korkulukları profil doğramadır. Ayrıca binanın giriş kısmının ve tüm kat hollerinin zemini ile merdivenlerin döşeme ve basamakları mermer kaplama olup, giriş kısmının duvarları ile merdiven sahanlık duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi ise; 0,6 cm'ye serpme sıva kaplama, üst kısımları da sonradan mantolama üzeri boya yapılmıştır. Ana gayrimenkulde asansör bulunmamaktadır.
Adresi : Ulubatlı Hasan Mahallesi, Kafes Sokak, Dostlar Ap., No: 32/8 Karatay / Konya
Yüzölçümü : 7.827,87 m2
Arsa Payı : 88/7827
İmar Durumu : Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 25.01.2019 tarih ve 1043 sayılı İmar durum belgesine göre parselin İmar durumu; "Blok Nizam Konut Alanı"na isabet etmekte ve TAKS:0.30, KAKS:1.20, olacak şekilde imar durumuna sahip olduğu belirlenmiştir. Etrafında benzer niteliklere haiz 4 ve 6 katlı meskenler bulunmaktadır. Binaların Karatay Belediyesi'nden İnşaat Ruhsatı ve iskanı bulunmakta ve binalarda Kat Mülkiyetine geçilmiş vaziyettedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/134 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR