KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Büyüksinan Mahallesi'nde 116 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00932960
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : BÜYÜK SİNAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 25.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3166 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu -Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2018/3166 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A)TAPU KAYDI: Konya ili, Karatay ilçesi, Büyüksinan Mahallesi, 2 cilt, 138 kütük sayfa, 15879 ada, 8 parsel numaralı, 476,00 m² yüzölçümlü, Bir Dükkan Altı Daireli Karkas Apartman vasıflı ana taşınmazda, 1.kat, 3 bağımsız bölüm numaralı, 5/30 arsa paylı, mesken vasıflı taşınmaz
B)ADRESİ: Büyüksinan Mahallesi Mirza Sokak Karanfil Apt. No:11 Kat:1/3 Karatay/KONYA
C)İMAR DURUMU: 1/1000 ölçekli imar planında 4 Kat Blok 3'lü Mesken Sahası içerisinde yer almaktadır.
D)TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
a)Ana Gayrimenkulün Özellikleri:
Satışa konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak Mirza Sokak ve İnebolu Sokak kesişişinde kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer merkeze kısmen yakın durumundadır. Çevresinde yeni ve eski yapılaşmalar vardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak 5 ve 8 katlı binalar bulunmaktadır. Yapılar genelde konut kısmense zemin katları dükkân üst katlar ise mesken niteliklidir. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak şehir merkezine kısmen uzak, resmî kurumlara, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, ana yollara yakın Otogara, Havaalanına, Büyük Organize Sanayi bölgeleri alanlarına uzak konumdadır. Ana taşınmazın yakın çevresinde; doğusunda karşısında Büyüksinan Kapalı Pazar Alanı vardır. Kuzeyindeki Cengiz Topel İlköğretim Okuluna 180 metre, Fetih Caddesine 300 metre, batısındaki Ankara Caddesine 100 metre, güneyindeki Konya İl Emniyet Müdürlüğüne 900 metre, KuleSite Alışveriş Merkezine 1 km, Yeni İstanbul Caddesine ve tramvay hattına 650 metre, Eski Sanayiine 1 km, Konya Büyükşehir Belediyesi?ne 2.7 km, Konya Valilik binasına 2 km uzaklıktadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine tramvay, minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz; Otogara 6,8 km, YHT Garına 3,8 km mesafededir.
b)Satışa konu Bağımsız Bölümün Özellikleri:
Satışa konu taşınmaz, B+Z+5 katlı apartmanın 1. katında bulunan meskendir. Net iç büyüklüğü 107,34 m² olup, ayrıca toplam 9,50 m² alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlar dahil toplam net alanı 116,84 m² dir. 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, lavabo ve tuvaletten oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş holünde vestiyer vardır. Oda kapıları ahşap doğramadan imaldir. Islak hacim kapıları PVC doğramadan imaldir. Oda tabanları laminat parke, hol ve ıslak hacim tabanları seramik/mozaik kaplamadır. Duvarlar ve tavanlar; sıva üzeri boyalıdır. Islak hacim duvarları yaklaşık yarıya kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; alt mutfak dolabı ile mermer tezgâhı bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadan imaldir. Daire içi kalorifer tesisatı döşeli olup, bireysel kombi (doğalgaz) ile ısınmaktadır. Taşınmaz; kat mülkiyetlidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Konya Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu -Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3166 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR