KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Buhara Mahallesi'nde tripleks mesken icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962858
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : BUHARA MAH. / CUMHURİYET
: 9909
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5396 Esas
Muhammen Bedeli
:
646,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 14:15
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı B Blok .Zemin Kat Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2017/5396 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçesi, 18291 Ada No, 1 Parsel No, Sille MH. ,Buhara , Dokulamlı Sokak No:26/D Selçuklu /Konya adresindedir. Konya İli , Selçuklu İlçesi , Sille Mahallesi , 282 Cilt ,27900 Sayfa , 18291 Ada , 1 parsel numaralı , 9.909,00 m2 yüzölçümlü , Arsa vasıflı ana taşınmaz da I Blok , Zemin kat , 2 bağımsız bölüm numaralı 59449/1189080 arsa paylı , Tribleks mesken vasıflı taşınmaz olup , Taşınmaz kat irtifaklıdır. Konya İli , Selçuklu İlçesi , Sille Mahallesi , 18291 Ada , 1 Nolu Parsel , Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje müdürlüğünce gönderilen 02.05.2017 tarihli imar durum belgesine göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında planda ayrık 2 kat mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar uygulaması görmüş , imar parseli durumundadır. Taşınmaz da inşaat parametreleri TAKS : 0.20 KAKS : 0.40 olarak belirlenmiştir. : Kıymet takdirine konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz üzerinde 2 katlı 10 adet 2 katlı apartman ve 1 adet sosyal tesis bulunmaktadır. Taşınmazın etrafında planlı 2 katlı mdoern yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Ana taşınmazın çevresi betonarme perde duvarlar ile çevrili , site içerisin de çevre düzenlemesi çalışmaları devam etmektedir. Meskenler de doluluk oranı çok az olup , çevre de belediye tarafından yol ve tretuvar düzenlemesi çalışmaları yapılmaktadır.
Meskenin bodrum katında , hol yatak odası, elektrik pano odası , banyo ve kazan dairesi odası bulunmatadır. Yatak odasını tabanları laminat parke, diğer odaların tabanı seramik kaplıdır. Odaların duvarı alçı üzeri boyalıdır. Banyonun tabanı seramik ve duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda duşa kabin klozet ve hilton lavabo vardır.bodrum kat yatak odasında havalandırma döşelidir. Aşağıda iniş merdiveni ve korkulukları ahşaptır.
Zemin katında; antre,salon,oturma odası, lavabo,tuvalet,balkon ve mutfak bulnmaktadır. Oda tabanları laminat parke ,ıslak alanların tabanı seramik kaplıdır. Oda duvarları dekoratif kağıt, ıslak alanların duvarları ise tavana kadar fayans kaplıdır. Hilton lavabo vardır. Mutfak alt ve üst dolapları lake kapaklı ve mermer tezgah mevcuttur.mutfakta 3 lü ankastre bulnmaktadır.tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavan mevcuttur.üst kata çıkış merdiveni ve korkulukları ahşaptır.
Katta ise: hol , ebeveyn yatak odası, 2 adet oda, banyo ve 1 balkon bulnmaktadır. Oda tabanları laminat parke ,ıslak alanların tabanı seramik kaplıdır. Oda duvarları dekoratif kağıt, ıslak alanların duvarları ise tavana kadar fayans kaplıdır. Banyo jakuzi hilton lavabo, duşa kabin ve klozet bulunmaktadır.ebeveyn banyosunda duşa kabin, klozet ve hiton lavabo vardır. Tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavan mevcuttur. Üst kata çıkış merdiveni ve korkulukları ahşaptır.
Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar amarikan panel ve pencereler ahşap görünümlü pvc ısı camlıdır. Pencerelerde panjur takılıdır.güvenlik kamera sistemi mevcuttur. Yerden ısıtmalı, elektrikve su tesisatları vardır.
Güney-doğu ve batı cepheli mesken 323,00 m2 alanlıdır.
Dış cephesi dekoratif kaplama çatısı ahşap üzeri kiremit kaplıdır.çevre düzenlemesi kısmen yapılı devam etmektedir.sitenin içerisinde otapark , sosyal donatı alanı ve bu bu alan içerisinde yüzme havuzu ve saunası bulunmaktadır.
Taşınmaz bodrum zemin+normal kat+çatı kat olmak üzere net balkonlar dahil 323,00 m alanlı,güney –doğu ve batı cephe konumdadır.
Adresi : ,Buhara Mahallesi , Dokumalı Sokak No:26/D Selçuklu /Konya adresindedir
Yüzölçümü : 9.909 m2
Arsa Payı : 59449/1189080
İmar Durumu : İmar Müdürlüğünün dosyamıza gönderdigi kayıtla aynıdır
Kıymeti : 646.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı B Blok .Zemin Kat Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5396 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR