BOZKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Bozkır'da bahçeli 2 katlı kargir ev icradan satılıktır

BOZKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982658
Şehir : Konya / Bozkır
: 129
Yayınlandığı Gazeteler

BOZKIR POSTASI 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/102 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
32,676 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Önü / BOZKIR / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZKIR İCRA DAİRESİ
2018/102 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Bozkır İlçe, 169 Ada, 1 Parsel, DERE/AŞAĞI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Tapuda Bahçeli 2 Katlı Kargir Ev vasfı ile kayıtlıdır. TAM HİSSELİDİR. Taşınmaz Bozkır ilçe merkeszine 8,5 KMK onya il Mekezine 125 KM uzaklıktadır. Çevresinde kendisi gibi yapılaşma vardır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak mhalle merkezinde olup resmi kurumlara, sosyal donatı alanlarına , havaalanına , Büyük Organize sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz üzerinde ekonomik değer olabilecek herhangi bir zirai ürün bulunmamaktadır. Taşınmaz zemininde 59,90 M2 oturum alanlı (z+1 ) katlı kargir bina bulunmaktadır. 2 Katlı Kargir Bina : 59,90 M2 oturum alanlı olup , alt katı ahır/ depo üst katı mesken olarak kullanılmaktadır. Üst kata bina dışındaki ahşap merdivenlerden çıkılmaktadır. Mesken pencereleri ahşap doğramadan imal olup demir parmaklıklar bulunmaktadır. Bina dış cephesi kısmen sıvalı kısmen boyalıdır. Çatı örtüsü oluklu sac ile yapılmıştır.
Adresi : Dereköy / AşağıMahalesi 53018 Sok No : 15/2 Bozkır / KONYA
Yüzölçümü : 129,04 m2
İmar Durumu : Bozkır Belediye Başkanlığı İmar İşleriMüdürlüğü ' nün 12/12/2018 tarih ve E.1915 Sayılı yazısı ve eki imar durum belgesine göre , taşınmaz Ayrık Nizam 2 Kat Konut Sahası içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 32.676,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Doyasında mevcuıttur.
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Önü / BOZKIR / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Şirket/Kurumlarya da şahıs adına ihaleye girecek olan şahısların yetkili olduklarına dair belgelerinin aslı veya noter onaylı suretlerinin dosyada alıkonulmak üzere ibraz edilmesi halinde ihaleye alınacakları, fotokopiye göre işlem yapılmayacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
8-Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı İİK.127.md.gereği tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR