BOZKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Bozkır ilçesinde kargir ev icradan satılıktır

BOZKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00902483
Şehir : Konya / Bozkır
Semt-Mahalle : KIZILÇAKIR MAH. / BOZKIR
: 644
Yayınlandığı Gazeteler

BOZKIR POSTASI 26.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95,804 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Önü - Bozkır / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZKIR İCRA DAİRESİ
2018/10 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Bozkır İlçe, 168 Ada, 1 Parsel, KIZILÇAKIR Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, TAM HİSSELİDİR. Tapuda 2 Adet Kargir Ev ve Arsa vasfı ile kayıtlıdır. Bu binalardan biri ahır ve yem deposu olarak kullanılan bina yaklaşık olarak 93,50 M2 dir. Çatısı olmayan kırma taş malzeme ile yığma olarak inşa edilen bu yapı sıvasızdır. Binanın bazı pencereleri alalade malzemelerle kapatılmış bazı pencereleri demir doğrama malzeme ile korunur hale gelmiştir. Yaklaşık bina yaşı 50 yıldan fazladır. Diğer kargir binaın ise bodrumunun bir kısmı depo olarak , zemin katı mesken olarak kullanılan bina 113,30 M2 dir. Binanın çatı kaplaması çinko ile kaplanmış , bina sıvalı ve boyazsızdır. Binaın pencere doğaramalrı PVC malzemeden yapılmış ve bir adet güneş enerji sistemi mevcuttur. Çatı örtü malzemesi olarak Galvanizli Oluklu Çinko malzeme kullanılmıştır. Bina yaklaşık 8-10 yıldır. Kızılçakır Mahallesinde İmar planı bulunmadığı için Plansız alanlar İmar Tip Yönetmeliği gereğince İmar Planı olmayan yerlerde 6,5 M2 saçak yüksekliğini geçmeyecek 2 kat yapı yapılabilmektedir. Yapılan inceleme neticesinde binalar haricinde geriye kalan arsa 437,57 M2 olduğu tesbit edilmiştir.
Yüzölçümü : 644,27 m2
İmar Durumu : Yok ; Kızılçakır Mahallesinde İmar planı bulunmadığı için Plansız alanlar İmar Tip Yönetmeliği gereğince İmar Planı olmayan yerlerde 6,5 M2 saçak yüksekliğini geçmeyecek 2 kat yapı yapılabilmektedir.
Kıymeti : 95.804,43 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Önü - Bozkır / KONYA -
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Şirket/Kurumlar ya da şahıs adına ihaleye girecek olan şahısların yetkili olduklarına dair belgelerinin aslı veya noter onaylı suretlerinin dosyada alıkonulmak üzere ibraz edilmesi halinde ihaleye alınacakları, fotokopiye göre işlem yapılmayacağı ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
8-Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı İİK. 127. md. gereği tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR