BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Beyşehir'de 2 katlı kargir ev icradan satılıktır

BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127479
Şehir : Konya / Beyşehir
Semt-Mahalle : DOĞANBEY MAH. / BEYŞEHİR
: 300
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

BEYŞEHİR GÖL 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/292 Talimat
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Beyşehir İcra Dairesi Mezat Salonu - Dalyan Mah. Şehit İbrahim Bey Cad. No:103 Beyşehir/KONYA (Beyşehir Adliyesi Giriş Kat)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ
2019/292 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Beyşehir İlçe, 219 Ada, 28 Parsel, DOĞANBEY Mahalle/Köy, Satışa konu yapının adres: Doğanbey Mah. 42192. Sk. No:3 Beyşehir/Konya'dır.Satışa konu Beyşehir ilçesi Doğanbey Mah. 219 ada 28 numaralı parsel tapu kayıtlarına göre 160,03 m² olup niteliği kârgir evdir.Satışa konu parselin 1 yola cephesi bulunmaktadır.Satışa konu parselin mevkii konumu iyidir. Satışa konu parselin herhangi bir yol terki bulunmamaktadır.Dava konusu parsel bitişik nizam 2 kata imarlıdır.Satışa konu parsel Doğanbey Mh. Kentsel sit alanı içerisinde olduğu için sadece rekonstrüksiyon ve restorasyon projeleri uygulanabilmektedir. Satışa konu parsel bu hali ile yapılaşmaya şartlarını sağlamamaktadır.Satışa konu Beyşehir ilçesi Doğanbey Mh. 219 ada 28 numaralı parsel üzerinde 2 katlı yığma bir yapı bulunmaktadır.Satışa konu yapının ortalama yaşı 40 olup yapı kullanılabilir durumdadır. Dava konusu yapı 2 katlı olup zemin katı depo olarak kullanılmaktadır.Dava konusu yapının yalıtımı olmayıp sıva ve boyası vardır. Satışa konu yapının kalorifer tesisatı olmayıp yapı sobalıdır. Satışa konu yapının pencere kapı doğramaları pvc ve demirdir.Satışa konu yapının çatı örtüsü saç olup yapının güneş enerji tesisatı bulunmaktadır.Satışa konu yapının terası bulunmaktadır.Satışa konu yapının taban inşaat alanı 150,06 m² olup toplam inşaat alanı 300,12 m²'dir. Satışa konu Beyşehir ilçesi Doğanbey Mh. 219 ada 28 numaralı parsel üzerindeki yığma yapının konumu, durumu, yapı yaşı, yıpranma payı ve yerel rayiçler dikkate alındığında keşif tarihi itibariyle arsa bedeli dahil toplam değeri 65.000,00 (Altmış beş bin) TL?dir.
Adresi : Doğanbey Mah. 42192. Sk. No:3 Beyşehir/Konya
Yüzölçümü : 160,03 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Satışa konu parselin herhangi bir yol terki bulunmamaktadır.Dava konusu parsel bitişik nizam 2 kata imarlıdır.
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Beyşehir İcra Dairesi Mezat Salonu - Dalyan Mah. Şehit İbrahim Bey Cad. No:103 Beyşehir/KONYA (Beyşehir Adliyesi Giriş Kat)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/292 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR