BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Beyşehir'de 2 katlı ev ve müştemilatı icradan satılıktır

BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198085
Şehir : Konya / Beyşehir
Semt-Mahalle : KARAALİ MAH. / BEYŞEHİR
: 194
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

BEYŞEHİR GÖL 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/569 Talimat
Muhammen Bedeli
:
239,058 TL
Birinci Satış Günü
:
21.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Beyşehir Adalet Sarayı -Mezat Salonu Zemin Kat. Beyşehir - Konya 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ
2019/569 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli Beyşehir İlçesi Karaali Mah. Boşşam Mevkii 106 Ada 398 Parsel Arsa. Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında olup, yüzölçümü 820,35 m²'dir. Parsel, Beyşehir ilçesi Karaali Mahalle merkezi 1/1000'lik nazım imar planı içerisinde olup, yapılaşma şartlarını sağlamaktadır. Parselin yol terki yoktur. Parselin 2 yola cephesi vardır. Parsel ayrık nizam 3 kata imarlıdır. Parsel üzerinde 1 adet 2 katlı yapı ve 1 adet tek katlı müştemilat bulunmaktadır. Parselin birim m² değeri 60,00 TL olup, toplam değeri 49.221,00 TL'dir. Satışa konu 2 katlı yapının inşaat ruhsatı 2016/141 sayı numarası ile 01.07.2016 tarihinde alınmıştır. Yapının iskan ruhsatı yoktur. Yapı 2 katlı betonarme olarak inşa edilmiş olup, taşıyıcıları, kolonlar ve kirişlerdir. Yapının elektrik, su ve kanalizasyon bağlantısı vardır. Yapının çatı şekli ahşap kırma çatı olup, çatı örtüsü kiremittir. Yapının sıvası ve boyası olup, yalıtımı yoktur. Yapı sobalıdır. Güneş enerji tesisatı vardır. Yapının doğramaları PVC'dir. Yapının zemin katı depo 1. katı mesken olarak kullanılmaktadır. Satışa konu yapının yapı sınıfı 3/A olup, yapı yıpranma oranı % 2'dir. Yapının toplam inşaat alanı 194,00 m²'dir. Parsel üzerindeki yapının inşaat yapım teknikleri, yapının durumu, yıpranma oranı ve yerel rayiçler dikkate alındığında keşif tarihi itibariyle toplam değeri 186.317,60 TL'dir. Parsel üzerinde bulunan müştemilat yığma olarak inşa edilmiş olup, taşıyıcıları duvarlardır. Müştemilatın sıva, boya ve yalıtımı yoktur. Müştemilatın çatı şekli ahşap sundurma çatı olup, çatı örtüsü saçtır. Müştemilatın inşaat alanı 16,00 m²'dir. Yapı sınıfı 1/B olup, yapı yıpranma oranı % 20'dir. Tek katlı müştemilatın inşaat ve iskan ruhsatı yoktur. Müştemilatın değeri 3.520,00 TL'dir. Parsel ve parsel üzerinde bulunan yapıların Toplam değeri : 239.058,60 TL dir.
Yüzölçümü : 820,35 m2
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 239.058,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 21/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Beyşehir Adalet Sarayı -Mezat Salonu Zemin Kat. Beyşehir - Konya

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, (Katma Değer Vergisi Oranında değişiklik olması halinde, kesinleşme, teslim &tescil tarihindeki cari oran uygulanacaktır.) 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/569 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR