KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Aşkan Mahallesi'nde 218 m² dubleks daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01055898
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : AŞKAN MAH. / MERAM
: 218
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 26.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/994 Talimat
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:45
Satış Yeri
:
MEZAT SALONUADLİYE SARAYI B BLK Z 18Z19 KARATAY-KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ

2019/994 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, Aşkan Mahallesi 26265 Ada, 13 Parsel, ZEMİN KAT BAĞMISIZ BÖLÜM NO. 2'dE bulunan taşınmazın satışı yapılacaktır. Konya İli Meram İlçesi Aşkan Mahallesinde bulunan 26265 Ada 13 parselde 500,33 m² yüzölçümlü 2 Katlı Betonarme Mesken ve Arsası nitelikli ana taşınmaz içinde bulunan Zemin Kattaki 1/2 arsa paylı 2 nolu bağımsız bölüm Aşkan Mahallesi Pınarbaşı Sokak Daire No: 10 Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm de olup 17 cilt, 1605 sayfasında kayıtlı tam hissesi olan taşınmaz bina betonarme taşıyıcı sisteme sahiptir. Parselde tek kütle, iki adet bağımsız bölüm olup taşınmazın bulunduğu bina asansörsüz olup; bodrum, zemin ve 1 normal kattan ibarettir. 2 nolu bağımsız bölüm (10 kapı numaratajlı daire) projesine göre zemin katta salon, mutfak, teras, antre, Wc-Lavabo mahali bulunurken; birinci katında ise 3 oda, (biri bağlantılı giyinme odası, duş yeri), çamaşır odası, banyo ve antre yer almaktadır. Dubleks dairenin tüm odalarının ve salonunun zemini laminant parke döşeli olup duvarları ise duvar kağıtlıdır. Dış kapısı çelik olan dubleks dairenin tüm iç kapıları ahşap doğramadır. Dairenin tüm pencereleri PVC doğrama olup camları ısıcamlıdır. Mutfağında alt üst dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup; ısınması kombi ile doğalgazla sağlanmakta olup petekleri alüminyum paneldir. Banyosunda Hilton lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Islak zeminin zeminleri seramik kaplama olup tavana kadar fayans döşelidir. Tavanlarında asma tavan uygulaması olan dubleks dairenin girişinde vestiyer bulunmaktadır. Mimari hizmet sınıfı III/B dir. Dubleks daire toplamda yaklaşık olarak brüt 257 m2, net 218 m2 kapalı alana sahiptir. Binanın belediye hizmetlerinden faydalanma durumu tamdır. Elektriği ve içme suyu mevcut olup kanalizasyona bağlantısı yapılmıştır. Parselin bahçesi bahçe duvarı ile çevrilidir. Bahcenin dış giriş kapısı kayar demir doğramadan mamüldür. Parselin bahçesinde peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Bahçe içinde açık otoparkı, yeşil alanı bulunmaktadır.
Adresi : Aşkan Mahallesi Pınarbaşı Sokak Daire No. 10Zemin Kat 2 Meram / Konya
Yüzölçümü : 218 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Yapı ruhsatı 26.08.2015 12/24 nolu belge ile yapı kullanım izni 21.12.2016 tarih ve 8/48 nolu belge ile alınmıştır
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU ADLİYE SARAYI B BLK Z 18 Z19 KARATAY-KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık
Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/994 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR