KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Aşağı Pınarbaşı Mahallesi'nde stüdyo daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925564
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : AŞAĞIPINARBAŞI MAH. / BOSNA
: 30
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 08.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8977 Esas
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI ZEMİN KAT B BLOK İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z18-Z 19 KARATAY-KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C KONYA 6. İCRA DAİRESİ

2017/8977 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 28905 Ada, 5 Parsel, AŞAĞI PINARBAŞI Maha!lc/Köy, 27 Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Aşağı Pınarbaşı Mahallesi?nde genelde mesken olup, binaların zemitı katlarında ve de bazı bölgelerde de işyerleri ile ticari alanlar bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta ve alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Parsel, Turgut Reis Caddesi ile Bardaslı Sokak cepheli konumda olup, kuzeyindeki Aliye! İzzetbegoviç Caddesi'ne 100 m, Mesaj Caddesi'ne 180 m mesafede bulunmaktadır. Ayrıca 70 m güney doğusunda Ahmet Akkaya Camii, 100 m güney doğusunda da Bosna Hersek Polis Karakolu vardır. Kıymet takdiri yapılan, 27 bağımsız bölüm nolu stüdyo daire Z+3. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 43,00 m2, net ise; 30 m2 civarındadır. Dairede 1 salon, salonun köşesinde mutfak nişi, 1 adet yatak odası, banyo ve 1 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiş edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri ise; ahşap görünümlü pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odanın zeminleri laminant kaplamalıdır. Hol, banyo-lv-wc ile balkonun zeminleri ile salondaki mutfak nişi kısmı fayans kaplamadır. Salon ve odanın duvarjarı alçı sıva üstü plastik boyalı, lavabo-banyo-wc?nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamalı, tavanları taş yünü asma tavan |kaplamadır. Mutfak nişinde; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Batı ve güney cepheli olan daire, Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Meskene keşif sırasında girilebilmiş ve daire gezilebilmiştir. Mesken keşif sırasında boş olup, kimsenin oturmadığı tespit edilmiştir.Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Adresi : Bosna Hersek Mahallesi BardaslıSok No: 1/27 Selçuklu-Konya Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü :30 m2
Arsa Payı : 86/10000
İmar Durumu : Mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 14:00- 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:00- 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI ZEMİN KAT B BLOK İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z18-Z 19 KARATAY-KONYA

2 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 28905 Ada, 5 Parsel, AŞAĞI PINARBAŞI Mahalle/Köy, 52 Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Aşağı Pınarbaşı Mahallesi’nde genelde mesken olup, binaların zemin [katlarında ve de bazı bölgelerde de işyerleri ile ticari alanlar bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rajyiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta ve alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Parsel, Turgut Reis Caddesi ile Bardaslı Sokak cepheli konumda olup, kuzeyindeki Aliye İzzetbegoviç Caddesi'ne 100 m, Mesaj Caddesi'ne 180 m mesafede bulunmaktadır. Ayrıca 70 m güney doğusunda Ahmet Akkay^ı Camii, 100 m güney doğusunda da Bosna Hersek Polis Karakolu vardır. Kıymet takdiri yapılan, 52 bağımsız bölüm nolu stüdyo Idaire Z+6. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 43,00 m2, net ise; 30 m2 civarındadır. Dairede 1 salon, salonun köşesinde mutfak|nişi, 1 adet yatak odası, banyo ve 1 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiş edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar) ahşap doğrama, pencereleri ise; ahşap görünümlü pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odanın zeminleri laminant kaplamalıdır. Hol, banyo-lv-wc ile balkonun zeminleri ile salondaki mutfak nişi kısmı fayans kaplamadır. Salon ve odanın duvarları alçı sıva üstü plastik boyalı, lavabo-banyo-vve’nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamalı, tavanları taş yünü asma tavan kaplamadır. Mutfak nişinde; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Batı cepheli olan daire, Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Meskene keşif sırasında girilebijmiş ve daire gezilebilmiştir. Mesken keşif sırasında boş olup, kimsenin oturmadığı tespit edilmiştir.Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Bosna Hersek Mahallesi Bardaslı Sok No: 1/52 Selçuklu-Konya Selçuklu / KONYA
Yüzöllçümü : 30m2 Arsa Payı : 87/10000 İmar Durumu : Mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:15- 14:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI ZEMİN KAT B BLOK İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z18-Z 19 KARATAY-KONYA

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Konya İl, Selçuklu İlçe, 28905 Ada, 5 Parsel, AŞAĞI PINARBAŞI Mahalle/Köy, 39 NoluBağımsız Bölüm Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Aşağı Pınarbaşı Mahallesi’nde genelde mesken olup, binaların zemjn katlarında ve de bazı bölgelerde de işyerleri ile ticari alanlar bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta ve alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Parsel, Turgut Reis Caddesi ile Bardaslı Sokak cepheli konumda olup, kuzeyindeki Aliye İzzetbegoviç Caddesi'ne 100 m, Mesaj Caddesi'ne 180 m mesafede bulunmaktadır. Ayrıca 70 m güney doğusunda Ahmet Ak kaya Camii, 100 m güney doğusunda da Bosna Hersek Polis Karakolu vardır. Kıymet takdiri yapılan, 52 bağımsız bölüm nolu stüdyo daire Z+6. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 43,00 m2, net ise; 30 m2 civarındadır. Dairede 1 salon, salonun köşesinde mutfak nişi, 1 adet yatak odası, banyo ve 1 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiş edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıllan ahşap doğrama, pencereleri ise; ahşap görünümlü pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odanın zeminleri laminant kaplamalıdır. Hol, banyo-lv-wc ile balkonun zeminleri ile salondaki mutfak nişi kısmı fayans kaplamadır. Salon ve odanın duvakları alçı sıva üstü plastik boyalı, lavabo-banyo-wc’nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamalı, tavanları taş yünü asma tavarj kaplamadır. Mutfak nişinde; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Batı cepheli olan daire, Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Meskene keşif sırasında girilebilmiş ve daire gezilebilmiştir. Mesken keşif sırasında boş olup, kimsenin oturmadığı tespit edilmiştir.aynntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : :Bosna Hersek Mah Bardaslı Sok No:l/39 Selçuklu-Konya
Yüzölçümü :30 m2 Arsa Payı : 87/10000 İmar Durumu : Mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 14:30- 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:30- 14:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI ZEMİN KAT B BLOK İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z18-Z 19 KARATAY-KONYA

4 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Konya İl, Selçuklu İlçe, 28905 Ada, 5 Parsel, AŞAĞI PINARBAŞI Mahalle/Köy, 40 NoluBağımsız Bölüm Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Aşağı Pınarbaşı Mahallesi’nde genelde mesken olup, binaların zeminj katlarında ve de bazı bölgelerde de işyerleri ile ticari alanlar bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rşyiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta ve alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) durakljarına yakın konumda bulunmamaktadır. Parsel, Turgut Reis Caddesi ile Bardaslı Sokak cepheli konumda olup, kuzeyindeki Aliye (İzzetbegoviç Caddesi'ne 100 m, Mesaj Caddesi'ne 180 m mesafede bulunmaktadır. Aynca 70 m güney doğusunda Ahmet Akkaya Camii, 100 m güney doğusunda da Bosna Hersek Polis Karakolu vardır. Kıymet takdiri yapılan, 40 bağımsız bölüm nolu stüdyo| daire Z+4. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 43,00 m2, net ise; 30 m2 civarındadır. Dairede 1 salon, salonun köşesinde mutfak nişi, 1 adet yatak odası, banyo ve 1 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiş edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılaş ahşap doğrama, pencereleri ise; ahşap görünümlü pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odanın zeminleri laminant kaplamalıdır. Hol, banyo-lv-wc ile balkonun zeminleri ile salondaki mutfak nişi kısmı fayans kaplamadır. Salon ve odanın duvarları alçı sıva üstü plastik boyalı, lavabo-banyo-wc’nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamalı, tavanları taş yünü asma tavan Şaplamadır. Mutfak nişinde; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Doğu cepheli olan daire, Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Meskene keşif sırasında girilebilmiş ve daire gezilebilmiştir. Mesken keşif sırasında boş olup, kimsenin oturmadığı tespit edilmiştir.Aynntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : :Bosna Hersek Mah Bardaslı Sok No:l/40 Selçuklu-Konya
Yüzölçümü :30 m2 Arsa Payı : 87/10000 İmar Durumu : Mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 14:45- 14:50 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:45- 14:50 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI ZEMİN KAT B BLOK İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z18-Z 19 KARATAY-KONYA

5 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 28905 Ada,5 Parsel, AŞAĞI PINARBAŞI Mahalle/Köy, 49 Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Aşağı Pınarbaşı Mahallesi’nde genelde mesken olup,binaların zemin katlarında ve de bazı bölgelerde de işyerleri ile ticari alanlar bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta ve alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Parsel, Turgut Reis Caddesi ile Bardaslı Sokak cepheli konumda olup, kuzeyindeki Aliye İzzetbegoviç Caddesi'ne 100 m, Mesaj Caddesi'ne 180 m mesafede bulunmaktadır. Ayrıca 70 m güney doğusunda Ahmet Akkaya Camii, 100 m güney doğusunda da Bosna Hersek Polis Karakolu vardır. KKıymet takdiri yapılan, 40 bağımsız bölüm nolu stüdyo| daire Z+4. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 43,00 m2, net ise; 30 m2 civarındadır. Dairede 1 salon, salonun köşesinde mutfak nişi, 1 adet yatak odası, banyo ve 1 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiş edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılaş ahşap doğrama, pencereleri ise; ahşap görünümlü pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odanın zeminleri laminant kaplamalıdır. Hol, banyo-lv-wc ile balkonun zeminleri ile salondaki mutfak nişi kısmı fayans kaplamadır. Salon ve odanın duvarları alçı sıva üstü plastik boyalı, lavabo-banyo-wc’nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamalı, tavanları taş yünü asma tavan Şaplamadır. Mutfak nişinde; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Doğu cepheli olan daire, Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Meskene keşif sırasında girilebilmiş ve daire gezilebilmiştir. Mesken keşif sırasında boş olup, kimsenin oturmadığı tespit edilmiştir.Aynntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : :Bosna Hersek Mah Bardaslı Sok No:l/49 Selçuklu-Konya
Yüzölçümü :30 m2 Arsa Payı : 87/10000 İmar Durumu : Mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 15:00- 15:05 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 15:00- 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI ZEMİN KAT B BLOK İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z18-Z 19 KARATAY-KONYA

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan haklan vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylanmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettiklejri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve aynca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaktan, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8977 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR