KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Armağan Mahallesi'nde bahçeli 132 m² kargir ev icradan satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078479
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ARMAĞAN MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/135 Satış
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/135 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Meram İlçesi, Armağan Mahallesi, 1252 Ada, 1 Parsel sayılı bahçeli kargır ev nitelikli taşınmaz; etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş, giriş kapısı ahşap, dış bahçe giriş kapısı demir doğrama ve Melikşah caddesine bakan garaj kapısı profil doğramadan yapılmıştır. Binanın dış cepheleri ve bahçe duvar kısımları da sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Tek katlı binanın giriş bahçe kısmı, tretuvar döşemeleri ile bahçe içerisindeki gezi bölümleri karo mozik kaplama yapılıdır. Taşınmazın zemin alanı 132,00 m², kapalı araç park yeri ise 20,00 m² dir.
Taşınmaz üzerindeki meskende antre, 3 oda, salon, kiler, mutfak, lavabo-wc ve banyo bulunmaktadır. Evin ana giriş kapısı dış ve iç merdiven korkulukları profil doğramadan, tüm iç kapıları pencereleri ise; ahşap doğramadan yapılmıştır. Pencerelerde demir korkulukları vardır. Odaların zeminleri tahta kaplama, antre, mutfak lavabo-wc ve banyonun zeminleri seramik kaplamalıdır. Tüm odalar, mutfak ve antrenin duvarları sıva üzeri plastik boyalı, banyo ve lavabo-wc ile mutfak tezgah araları fayans kaplamalıdır. Mutfakta alt mutfak dolapları ile mermer tezgahı, antrede vestiyeri bulunmaktadır. Ayrıca evin dışarda küçük bodrum yeri bulunmaktadır. Doğalgaz tesisatı döşelidir. Kombi olup çalışmadığı beyan edilmiştir. Çatısı ahşap çatı üzeri kiremit örtülüdür. Taşınmazın ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Sivaslı Alikemal Caddesine 600 metre, Hoca Fakih caddesine 410 metre,Meram Yeni Yol Caddesine 70 metre,otogara 9.87 km, YHT garına 913 metre ve vilayet merkezine 2.90 km mesafededir.
Adresi : Melikşah Mahallesi, Gönül Sokak, No: 8 Meram/Konya
Yüzölçümü : 411,4 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında 2 kat Ayrık İkiz mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel, imar uygulaması görmüş imar parselidir.DOP kesintisi yapılmıştır. Üzerindeki binaya ait 1963 tarih, 29/10 sayı ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/135 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR