KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Altınekin'de kerpiç ev ve müştemilatı icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080366
Şehir : Konya / Altınekin
Semt-Mahalle : MANTAR MAH. / ALTINEKİN
: 8615
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 12.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/694 Talimat
Muhammen Bedeli
:
109,556 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 15:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/694 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Altınekin İlçe, MAntar Mahallesi159 Ada, 29 Parsel, 8.615,62 M2 yüzölçümü ile kerpiç ev ve müştemilatı OLAN TAŞINMAZIN SATIŞI YAPILACAKTIR. konya ili Altınekin ilçesi mantara mahallesi itdüşen yaylası mevkiiada: 159 parsel: 29' da kayıtlı 8.615,62 M2 alanlı kerpiç ev ve müştemilat ile arsası vasıflı taşınmazın satışı yapılacaktır. Depo altınekin ilçesi mantar mahallesi ipdüşen küme evleri no: 27/A ve 27/B adresindedir.TAşınmaz kerpiç depo ve bahçesinden oluşmaktadır. YApılarda 20 yaş ve üzerindedir. Kerpiç evin güney batısında bulunan bir takım müştemilat tamamen yıkılmış ve temizlenmiştir. Taşınmazın etrafı briket druvar ile çevirlmiş ama büyük kısmı yıkılmış haldedir.Kerpiç ev; kerpiçten yığma olarak yapılmış 2 oda ve mutfaktan ibarettir. İç ve dış duvarlar çamur sıvalı bakımsızlıktan yer yer dökülmüş haldedir. Pencereler PVC, iç kapı ahşap ve dış kapı demir doğramadır. Zemin topraktır. Çatı ahşap üzeri kiremit kapılıdır. WC bahçededir. Banyo oda içerisindedir. Elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Müştemilat; briketten yığma taban toprak, 2 penceresi ahşap ve giriş kapısı demir doğramadır. Çatı ahşap üzerine kiremit kaplıdır. Elektrik ve su bulunmaktadır.Depo; kerpiç/tuğla/briketten yığma, taban toprak, 1 pencere ve giriş kapısı demir doğramadır. Çatı metal doğrama üzeri çinko kaplıdır. İç ve dış harç sıvalı bakımsız kısmen dökülmüş ve kısmen yıkılmış haldedir.Taşınmazın bahçesinde uzun zamandır kullanılmadığı için yörede yetişen yabancı otlar ve dikenler tarafından kaplanmış haldedir. Bahçe olarak kullanılan alanda bakımsız 34 adet kayısı ağacı ve 28 adet kısmen veya tamamen kurumuş karışık meyve ağaçları mevcuttur.
Adresi : Konya İli Altınekin İlçesi Mantar Mahallesi 19962 Sok No. 11- Altınekin / Konya
Yüzölçümü : 8.615,62 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : imar alanı dışındadır.
Kıymeti : 109.556,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : HACİZ ŞERHLERİ MEVCUTTUR.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 KARATAY - KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/694 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR