KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Altınekin İlçesi'nde 1290 m² avlulu kerpiç ev icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987438
Şehir : Konya / Altınekin
Semt-Mahalle : KOÇYAKA MAH. / ALTINEKİN
: 1290
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 08.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/203 Talimat
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 15:45
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 15:45
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA1. İCRA DAİRESİ
2015/203 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Altınekin İlçe, 2287 Parsel, KOÇYAKA Mahalle/Köy, Konya İli Altınekin İlçesi Koçyaka Mah. Gölcek Yaylası mevkii 27pafta 0 ada2287 parsel nolu Kerpiç ev Avlusu borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Satışa konu taşınmaz Konya İli, Altınekin İlçesi, Koçyaka Mah. 20659 sokak No : 14 deki evin sağında bulunan taşınmaz Kerpiç ev avlusu yerine yapılmış olan:açık çardak ve samanlık ,ahır, garaj , eski taş ve kerpiç ahır ve samanlıktan oluşan yapılar bulunmaktadır.Taşınmazın etrafı 1.7 mt yüksekliğinde briket duvarlarla çevrili ve açık ahır bölümü yan duvarı kapalı, diğer kısmı açık üzeri demir doğrama ve saç ile kaplıdır, depo bölümünün tabanı beton tesviye ile , eski ahır samanlık taş ve briket duvarlı, ahşap döşemeli kısımların üzeri toprak damlıdır.Garaj ve depo kısmı beton kolonla takviye edilmiş,duvarları briket ve sıvasız,üzeri demir doğrama ve saç ile kaplıdır. Arka bölümdeki çamur harç ile yapılmış yaklaşık 50 yıllık bina 2 ahır ve samanlıklar bölümü kısmi olarak ahşap döşemesi toprak dolgu kısmı çökmüş halde olup bu alanlar boş ve bakımsız kullanılmayan durumdadır. Bu kısımların tabanı taş döşemeli, duvarları sıvasız ve ahırlarda beton batmalar bulunmaktadır. Plansız ve zaman içinde yapılmış ilaveler ile eski ve yeni ilaveler bir arada kerpiç ve taş duvarlar kısmi olarak briket ile tamamlanmıştır.Garaj kısmı 130 m² tabanı beton, üzeri saç duvarları briket ve sıvasız.Açık Depo kısmı 100 m² tabanı beton, üzeri saç duvarları yan duvarları açık.Eski taş ve kerpiç ahır 120 m² Eski taş duvarlı samanlık 120 m² ve önündeki oda ve antre depo kısmı 40 m² Açık ahır kısmı duvarları çekili giriş kapısı 3 mt açık olan yerin tabanı beton, açık ahır , duvarları briket ve sıvasız 100 m2 ve 70 m² orta kısmı, 120 m² sol yan kısım saç ve demir doğrama ile 30 m² kısmı eski ahır önünde örtme durumundadır.Taşınmaz Karakaya mahallesine 7 km, Koçaş mahallesine 2.50 km, Koçkaya Mah.6,0 km, Altınekin ilçesi merkeszine 14 km mesafede Gölcek Yaylasıdar.
Adresi : Konya İli, Altınekin İlçesi, Koçyaka Mah. 20659 sokak No : 14 deki evin sağında bulunan taşınmaz Kerpiç ev avlusu
Yüzölçümü : 1.290 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu: Tarım alanında kalmaktadır.2287 nolu parselin imar alanlarının dışında olduğu imar durumunun bulunmadığı bilgisi dosya içerisindedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/203 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR