KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Akabe Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179869
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : AKABE MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/259 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2020 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 6. İCRA DAİRESİ
2015/259 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Karatay İlçe, 25861 Ada, 1 Parsel, AKABE Mahalle/Köy, 25861 ada 1 parsel G blok 1. giriş z+2. kat 5 nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Konya ili, Karatay İlçesi, Akabe Mahallesi, 12 cilt, 1118 sayfa, 25861 ada, 1 parselde kayıtlı 15.541,00 m2 arsa üzerinde bulunan B+4 ve B+5 katlı 8 adet bloktan biri olan, G Blokta iki giriş ve her katta 4, toplam da 16 adet daire bulunan "Betonarme 4 Adet 6 Katlı, 4 Adet 5 Katlı Mesken ve Arsası" vasıflı, G Blok, 1. Giriş, Z+2.kat, 5 kapı nolu, 1/136 arsa paylı, 5 bağımsız bölüm nolu mesken olup,Söz konusu binanın bulunduğu Karatay İlçesi, Akabe Mahallesinde hem mesken, hem de binaların zemin katlarında ve aralarda işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden biraz uzakta olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs, dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Binalar, Menzil Caddesi ile Hüseyin Köroğlu ve Faik Soyman Sokaklara cepheli olup, Menzil Siteleri içerisinde bulunmakta olup, hemen güneyinde Fatih Camii, 150 m batısında Menzil Caddesi ile Küçük Kumköprü Caddesi kesişim kavşağı ve Fatih Polis Karakolu bulunmakta, 200 m kuzeyinde Saçlıkasap Caddesi, 400 m kuzey batısında da Fetih Caddesi ile Küçük Kumköprü Caddesi kesişim kavşağı vardır. Kıymet takdiri yapılan 5 bağımsız bölüm nolu daire; G bloğun 1. Giriş, Z+2. katında olup yaklaşık yüzölçümü brüt 142.70 m2, net ise; 110,85 m2'dir. Dairede 3 oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Balkonlar cam balkon ile kapatılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramadan olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri tahta kaplamalı olup cilalıdır. Antre, balkonlar, mutfak ve ıslak hacimlerin tüm zeminleri seramik kaplamadır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, mutfak, lavabo, banyo ve wc'nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup, antrede vestiyer, lavaboda ayaklı lavabo ile banyoda klozet bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey, doğu ve batı cepheli olan daire, borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Meskene keşif sırasında girilebilmiş ve daire gezilebilmiştir. Meskende keşif sırasında borçlunun oturduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz borçlu adına TAM hisselidir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Akabe Mah Menzil Caddesi Menzil Sitesi G Blok A Giriş No:17/A-5 Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 110,85 m2 Arsa Payı : 1/136
İmar Durumu: Konut Alanına isabet etmektedir. E: 1.20,Hmax: 15.00 olacak şekilde imarlıdır.
Hisse: TAM Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z-18-Z-19 KARATAY-KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/259 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR