KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Abdülaziz Mahallesi'nde 91 m² 2+1 icradan satılıktır

KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133696
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ABDÜLAZİZ MAH. / ALAADDİN
Oda Sayısı : 2+1
: 91
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KONYA 18.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5748 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 14:25
Satış Yeri
:
KONYA YENİ ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z/18-Z/19 KARATAY-KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 6. İCRA DAİRESİ
2018/5748 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Meram İlçe, 367 Ada, 32 Parsel, ABDULAZİZ Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız BölümKonya ili, Meram İlçesi, Abdülaziz Mahallesi,367 Ada 32 parselde kayıtlı, 20 cilt, 1972 sayfa, 367 ada, 32 parselde kayıtlı 151,56 m2 arsa üzerinde bulunan B+5 katlı blokta, bir adet giriş olup, zemin katta 1 adet dükkan ile diğer her katta 1, toplamda binada; 1 adet dükkan ve 4 adet daire bulunan, fakat tapuda ARSA vasıflı, Z+4.kat, 5 kapı nolu, 16/80 arsa paylı, 5 bağımsız bölüm nolu mesken olup, Mustafa ZORLUER (Bekir oğlu) adına TAM hisse kayıtlıdır. Kıymet takdiri yapılan, 5 bağımsız bölüm nolu daire; Z+4. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 110.00 m2, net ise; 91,70 m2?dir. Dairede 2 oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ve pencereleri; ahşap doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri ahşap parke kaplama olup cilalıdır. Antre, mutfak ve ıslak hacimlerin tüm zeminleri ise; fayans kaplamadır. Salon, antre, mutfak ve odaların duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc?nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup, antrede vestiyer, banyoda duşakabin, klozet ve dolaplı hilton lavabo mevcuttur. Isınma şekli; ferdi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. .Meskende keşif sırasında kiracının oturduğu tespit edilmiştir. Yukarıda açıklanan hususlar ve dava konusu, 367 ada, 32 parselde kayıtlı 151,56 m2 alanlı arsanın üzerine yapılmış olan ana yapının, Z+4. kat, 5 bağımsız bölüm nolu, 16/80 arsa paylı dairenin tamamının; kullanılan malzemeler, özellikleri, yıpranma payı, bulunduğu mevki, konumu,niteliği ve niceliği, şehir merkezine uzaklığı,dosya içerisinde bulunan imar durumu, satışın ihale yoluyla yapılacak olması ve alım satım rayiçleri dikkate alınarak, keşif tarihindeki bedelinin; 150.000,0 (Yüzellibin Türk Lirası) TL düşeceği hususunda yapılan araştırmalar, hesaplamalar ve kabuller sonucu bir karara varılmıştır.
Adresi : Abdulaziz Mah Saitpaşa Cad Demirbaş Apt. No:4/5 Meram-Konya
Yüzölçümü : 91,70 m2

Arsa Payı : 16/80
İmar Durumu : Ticaret ve konut sahasına isabet etmektedir.Parsel 3.derece sit alanındadır.KKVKBK Müdürlüğünden ve Müze Müdürlüğünden izin alınması gerekir.Ayrıntlı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : KONYA YENİ ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU Z/18-Z/19 KARATAY-KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5748 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR