İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961885
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : ATİLLA MAH. / EŞREFPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4971 TLMT
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 09:10
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 09:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 3. İCRA DAİRESİ
2018/4971 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 1678 Ada, 11 Parsel, 1.SÜLEYMANİYE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz tapu kayıtlarına göre, İzmir İli, Konak İlçesi, 1.Süleymaniye Mahallesi'nde, 171,99 m2 yüzölçümüne sahip, Arsa olarak kayıtlı 1678 ada, 11 parsel üzerinde yer alır. Bağımsız bölüm dosyadaki tapu kaydına göre zemin katta yer alan 1 bağımsız bölüm numaralı, 4/16 arsa paylı meskendir. Söz konusu bağımsız bölüm tapuda 1002.ciltte 222. sayfadadır Taşınmaz tarif olarak Varyant yönünden Eşrefpaşa Caddesine girip Buca yönünde ilerlerken İzmir Park AVM'ye gelmeden önce sağa, 513 Sokağa girip ilerleyince sol kolda, 59 kapı numarasıyla yer alır. Taşınmaz İzmir Park AVM'ye 280 metre, diğer taraftan Üçyol Meydanı'na 425 metre mesafede yer alır. Taşınmaza metro, dolmuş ve otobüsle ulaşım mümkündür. Ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Bina zemin+3 kattan müteşekkildir. Zemin katta ve normal katlarda birer adet mesken olmak üzere toplam 4 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binaya giriş zemin kattandır. Binada asansör bulunmazken doğalgaz mevcuttur. Bina giriş kapısı camlı ferforge demir kapıdır, bina giriş zemini ve merdivenleri mermer kaplıdır. Mesken zemin katta (en alt katta ve yol kotunda) yer alan tek meskendir. Mesken 3+1 olup 1.5.2014'ten önce ruhsat almış olması sebebiyle KDV Genel Uygulama Tebliğine uygun olarak projeden yapılan ölçüme göre net 90m2, brüt (duvarlar dahil) 100m2 alana sahiptir. Mesken projesine göre salon, mutfak, 3 oda, banyo-wc, antre, 1 balkon ve 1 zemin terasından oluşmaktadır.Meskende salon ve odalarda zeminler laminat parke, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Mutfak, banyo, holde zeminler seramik kaplıdır. Banyoda duvarlar fayans kaplıdır, duş teknesi, duşkabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta hazır mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri PVC doğramadır. Meskenin ışıklığa bakan odası bulunmamaktadır. Meskenin salon ve mutfağı sokağa, odalar arka bahçeye bakmaktadır. Konu bağımsız bölümün kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. taşınmazın 29.08.2013 tarihinde ilk yapı ruhsatı aldığı saptandığından konu inşaatın bir yıl sürdüğü ve 2014 yılında tamamlandığı varsayılarak konumuz mesken 5 yaşında kabul edilmiştir.
Adresi : Atilla Mahallesi, 513 Sokak, No:59, Azranur Apt,Zemin Kat, D:1 Konak / İZMİR
Yüzölçümü : Brüt 100 m2 - Net 90 m2
Arsa Payı : 4/16
İmar Durumu : Konu parsel Meskun konut alanında kalmakta olup bitişik nizam, 4 kat imarlıdır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan:Yönetim planı, 26.12.2013 tarih.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 09:10 - 09:15 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 09:10 - 09:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYEDE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Satılacak gayrimenkûl ipotekten kaynaklı olması halinde 6183 sayılı Kanunun21. Maddesi hükmünce ipotekten artan miktar olması durumunda Esas İcra Dairesi tarafından ödenecektir. )
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.
9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4971 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR