İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak Yavuz Selim Mahallesi'nde 2+1 dubleks ev icradan satılıktır

İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01146844
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : YAVUZ SELİM MAH. / GÜLTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 09.03.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3433 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
5. İCRA DAİRESİ
2019/3433 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 41075 Ada, 1 Parsel, GÜNEY Mahalle/Köy, İhalesi yapılan taşınmazın yerinde yapılan incelenmesinde, tapu kaydına göre 1 katlı ev ve avlusu nitelikli taşınmaz, salon, 2 oda, mutfak, banyo ve wc'den ibaret brüt: 90 m2 alanlıdır. Mevcut taşınmazın üzerine kaçak ve ruhsatsız olarak 1 kat ilavesi yapılmış ve % 95 seviyesindedir. Belediyenin dosyasına gönderdiği arşiv bilgisine göre taşınmazın belediyede yapı ruhsatı yapı kullanma izin belgesi ve onaylı projesinin olmadığı belirtilmiştir. Taşınmaz kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır. Taşınmaz dar ve çıkmaz sokak köşesinde olup, imar durumuna göre kısmen yolda kalmakta ve imar kanununun 18. maddesine tabidir. Daha çok alt gelir grubunun bulunduğu bir mevkidedir. Merkezden uzaktır. Ulaşımı kolay değildir. Okullara, sağlık kuruluşlarına, alış-veriş merkezlerine mesafelidir. Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Yavuz Selim Mah. 2385/1 Sok No: 8 Konak İzmir
Yüzölçümü : 127 m2
İmar Durumu :Konak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün belirttiğine göre 41075 ada 1 parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kısmen yolda, kısmen de bitişik nizam 2 kat konut alanında kalmaktadır. 3194 sayılı imar kanununun 18. Maddesine tabidir. Ancak söz konusu parseli de kapsayan Konak Belediye Meclisinin 09.072015 gün ve 118/2015 sayılı kararı ile 248,2 hektarlık alanda yürürlükteki imar planı ve imar planı uygulamaları durdurulmuştur. Belediyece hazırlanan Gültepe bölgesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu Belediye Meclis gündemindedir. Kentsel dönüşüm alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 27/04/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3433 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR