İZMİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak Salhane Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997410
Şehir : İzmir / Konak
Oda Sayısı : 4+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1938 Esas
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. İCRA DAİRESİ
2017/1938 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tapuda İzmir ili, Konak ilçesi, Salhane mh. 6606 ada 20 parsel de 4. kat 6 B.bölüm numarası ile mesken 4/26 arsa paylı olarak kayıtlıdır. Ana taşınmaz 229 m2 alanlıdır. Üzerinde Yedi katlı, Yedi daireli Apartman bulunmaktadır.İzmir ili, Konak ilçesi, Halil Rıfatpaşa cd. no: 328 kat: 4 Daire no: 6 adresindedir. İmar planında Konut bölgesi içinde kalmakta, bitişik nizamda 5 (beş) kattır. Kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır.Tip imar yönetmeliğinin 16. md. si 44 ve 41. fıkrasına göre brüt alanı 158,88 m2, net alanı 115,89 m2 dir. Taşınmazın bulunduğu Gökpınar apt. 2 bodrum kat + zemin kat + 4 normal kattan oluşan bitişik nizam betonarme karkas binadır. 52 fili yaşında ve % 50 yıpranma paylıdır. 4 oda 1 salon mutfak, antre, banyo wc kiler ve 2 balkondan oluşmaktadır. Salonun zemin döşemesi ahşap parke, odaların zemin döşemesi laminant parke ve halıser kaplamalı, koridor mutfak zemini seramiktir. Taşınmazın iç duvarları plastik badanalı, ıslak hacizmerin zemin ve duvarları seramiktir. Mutfak banko altı ve üstü mutfak dolaplı, banyoda duşa kabin klozet yer almaktadır. Pencereler PVC, kapılar ahşap, dış kapı çelik kapı olup ayrıca demir kapı bulunmaktadı. Doğalgazlı kaloriferli ve arka cephesi deniz manzaraladır. Her katta bir daire bulunmaktadır. Taşınmaz Halil Rıfat Paşa cd. ne konumlu olup Mustafa Kemal Sahil Bulvarına 220 m. mithatpaşa cd. sine 125 m Özel çamlaraltı kolejine 2630 mt. şükrü saraçoğlu cd. sine 215 m. direkt uçuş mesafesindedir. Ulaşım, toplu taşıma araçlarıile sağlanmakta, belediye hizmetlerinden tam istifade etmektedir. Merkezi konumda ve her türlü alt yapı hizmetleri ikmal edilmiştir. TAşınmaz yakın çevresinde market, eczane vb. günlük ihtiyaçları karşılayacak ticari alanlar mevcuttur. İzmir' in merkezinde ana cd. yakın bir konumda yer almaktadır. Her türlü Belediye ve Kamu hizmetinden doğrudan yararlanmaktadır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : dosyasında
1. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1938 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2019
İİK : 126 :
İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
Bu örnek, bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64' e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR