İZMİR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak Piri Reis Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181512
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : PİRİ REİS MAH. / KÜÇÜKYALI
Oda Sayısı : 3+1
: 91

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4910 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
9. İCRA DAİRESİ
2018/4910 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satış ilanı ilgililerine tebliğe gönderilmiş olup,tebliğ imkansızlığı veya adreste tebligat yapılamaması halinde işbu ilan ilgilerine tebliğ yerine kain olunur.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İzmir İl, Konak İlçe, 6857 Ada, 12 Parsel, 2.KARANTİNA Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz İzmir İli Konak İlçesi 2 Karantina Mahallesinde 133,00 m2 yüzölçümüne sahip arsa olarak kayıtlı 1. katta yer alan 2 nolu bağımsız bölüm cinsinden kayıtlı meskendir.
ADRESİ : Söz konusu taşınmaz Piri Reis Mah 269/4 Sok No 20 K 1 D 2 Konak/İzmir adresindedir.
İMAR DURUMU : Konak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.04.2018 tarih 6368 sayılı yazısına göre parsel bitişik nizam 4 kat olmak üzere konut imarlıdır.
HALİ HAZIR DURUMU : Konu mesken binada 1 .katta(ara katta)yer alan tek meskendir. 3+1 olup net 91 m2 brüt (duvarlar dahil)105 m2 alana sahiptir.Mesken salon,mutfak 3 oda ,banyo-wc ve balkondan oluşmaktadır.Mesken kuzey ve doğu olmak üzere 2 cephelidir.Sokağa ve parka bakmakta olup önü açık ferah bir dairedir.Ana taşınmazda kat irifakı kuruludur.Binada asansör bulunmamaktadır,ancak doğal gaz tesisatı mevucuttur. Meskende doğalgaz tesisatı mevcut olup sayaç takılı değildir.
Geniş evsafı dosyasındadır.
KIYMETİ : Meskenin mevkisi çevre yapılaşması ve çevredeki donatılar ve malzeme kalitesi ,ana artelere ve ulaşım araçlarına mesafesi ,içinde bulunduğu yapının özellikleri ,yaşı ,yapım tarzı ve malzeme kalitesi ,meskenin yönü ,manzarası , ön açıklığı ,ara katta ve köşe konumlu olması nedeniyle bilirkişice 230.000,00.-TL kıymet takdir olunmuştur.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 10/08/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4910 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR