İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konak/Murat Reis Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır

İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076624
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : MURAT REİS MAH. / KÜÇÜKYALI
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16 Satış
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 16:00
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT SULH HUKUK MAHKEMELERİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/16 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın Özellikleri: Taşınmaz tapunun İzmir İli, Konak İlçesi, 2. Karantina Mah., 770 ada, 21 parselinde, 118,00 m2 yüzölçümü, "arsa" cinsli ana gayri menkulde tesis edilen kat irtifakı uyarınca: 36/236 arsa paylı – 2. KAT -(5) bağımsız bölümlü dairesidir.Satışa konu dairenin yer aldığı apartman; (bodrum katlı) zemin + 2 olmak üzere 3 katlı olup betonarme tarzda inşa edilmiştir. Apartmanda doğalgaz bağlantısı ve dağıtım tesisatı mevcut olup satışa konu dairede abonelik bulunmamaktadır. Apartman girişi demir kapılı olup asansör, merkezi ısınma mevcut değildir. Apartman girişi, merdivenleri ve kat sahanlıkları mozaik kaplı olup satışa konu dairenin giriş kapısının çelik kapılı olduğu görülmüştür. Keşif esnasında daire kapalı olduğundan içi gezilememiş ve ortaklığın giderilmesi dosyasındaki rapora göre,dairenin 2 oda, salon, mutfak ve banyo-tuvaletten ibaret olduğu, brüt kullanım alanı 75 m2 olduğu, giriş kapısının çelik,giriş, mutfak ve ıslak zeminlerin seramik, salon zemini ve odaların laminat – ahşap -pvc döşeli olduğu, iç kapılarının eski ahşap malzemeli, pencerelerinin pvc malzemeli olduğu, banyo tuvaletin aynı yerde olduğu, dairenin tadilata ihtiyaç duyar halde olduğu anlaşılmıştır.Dairenin yer aldığı apartman 137 Sokak ve 154 Sokağa cepheli köşe başı parselidir. Taşınmazın cepheli olduğu 137 Sokak Belediye Otobüslerinin güzergâhı olup taşınmaz Gönül Durağına yakın konumdadır. Taşınmaz toplu taşıma araçlarının güzergâhı olan İnönü Caddesine ve Hatay Metro İstasyonuna yaklaşık 325 m., Mithatpaşa Caddesine yaklaşık 275 m. direk uzaklıkta bulunan konuma sahiptir.
Adresi: Murat Reis Mah. 137 Sokak No: 37 Çetin Apatmanı 2. Kat, (5) Nolu Dairesi . Konak İzmir
Yüzölçümü : 118,00 m2
Arsa Payı : 36/236
İmar Durumu : Konak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen 24.04.2019 tarih, 21816 sayılı imar durumu yazısında taşınmazın: "BİTİŞİK NİZAM, 4 KAT YAPILANMA KOŞULLU KONUT ADASINA İSABET ETTİĞİ, İMAR HATTININ TAHAKKUKU GEREKTİĞİ” belirtilmiştir.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :-
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 16:00 - 16:10 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 16:00 - 16:10 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT SULH HUKUK MAHKEMELERİ MÜZAYEDE SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (Milli bir bankanın kesin ve süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR