İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak Mithatpaşa Mahallesi'nde net 125 m² daire icradan satılıktır

İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01106478
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : MİTHATPAŞA MAH. / KÜÇÜKYALI
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 26.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/60 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,937,500 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2020 09:35
İkinci Satış Günü
:
13.03.2020 09:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. İCRA DAİRESİ
2018/60 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 791 Ada, 54 Parsel, KÖPRÜ Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın tam payı satılacaktır. Taşınmaz 419,06 m2 yüzölçümlü 8 katlı 8 daireli kargir apartman cinsi, kat mülkiyeti kurulu olan ana taşınmazın 4. Katında yer alan 5 nolu meskendir. Yapı kullanım izin belgesinde daire kullanım alanı 125m2 olarak belirlenmiştir. 29/04/1975 tarihli numarataj krokisi incelendiğinde taşınmaz, bulunduğu binanın zemin + 6+ çatı katlı olduğu her katta 1 adet daire olduğu, toplamda 8 adet daire yer aldığı tespit edilmiştir. Bina bitişik nizam olup ön ve arka olmak üzere 2 cephesi bulunmaktadır. Arka cephe Mithatpaşa Caddesine ön cephe Mustafa Kemal Sahil Bulvarına bakmaktadır. Ön cephede engelsiz deniz manzarası yer almaktadır. Arka cephe ise Türk Kolejinin yeşil alanına bakmaktadır. Ulaşım ve konum açısından oldukça merkezidir. Tramvay, otobüs yakın konumda yer alan Göztepe İskelesi yardımı ile her bölgeye ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Yakın çevrresinde günlük hayatın gerektirdiği her türlü ihtiyacın karşılanabileceği birçok seçenek ve imkan bulunmaktadır. Bölge gellişmiş bir bölge olup yakın mesafede yer alana binalarla benzer özeliklere sahiptir. Konut olarak kullanılmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Merkezi sistem kalorifer yer almaktadır. Bina 43 yaşındadır. Dairenin salon, mutfak, 4 adet oda, banyo, 4 adet balkon, WC, hol, antre kısımlarından oluşmaktadır. Dairenin salonu komple kesintisiz deniz manzaralıdır. 2 adet giriş kapısı yer almaktadır.Giriş kapılardan biri direkt salona diğer giriş kapısı mutfak kısmına açılmaktadır. Giriş kapıları ahşaptır, üzeri demir kapılıdır. Dairenin ön cephesinde salon ve mutfak kısımları yer almaktadır. Salon kısmında ve mutfak kısmında yer alan balkonlar daireye dahil edilmiş, kapatılmış ve oturma alanı olarak kullanılmaktadır. Salon kısmı, oturma alanı, şömine alanı ve yemek yeme alanı olarak 3 bölümden oluşmaktadır. Salonda şömine bulunmakta ve kullanılabilir durumdadır. Zemin kaplama, salon ve odalarda parke diğer kısımlarda seramiktir. Kapatılmış olan balkonlarda ise laminanttır. Duvarlar saten boyalı ve kartonpiyerlidir. İç Kapılar oymalı ahşap kapı, dış doğramalar ise PVC çift camlıdır. Banyo ve WC lerde duvarlar fayans kaplı olup klozet, hilton banyo yer almaktadır. Mutfağın yeni yapıldığı, hazır mutfak olduğu, kapaklarının asansörlü kapak olduğu, zemin kaplamasının laminant olduğu, ankastresinin yeni olduğu tespit edilmiştir. Mimari proejeye göre dairenin kullanım alanı 155 m2 brüt olduğu tespit edilmiştir. Daire kıymet takdiri sırasında açık durumdadır.
Adresi : Mithatpaşa Caddesi No: 804/5 Sevil Apartmanı Kat 4 D:5Konak / İZMİR
Yüzölçümü : 419,06 m2
Arsa Payı : 300/2350
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında kısmen KT-1 ( zemin +1 kat tercihli ticaret - üst katlar konut ) alanında blok nizamda 7 kat kısmende yolda kalmaktadır. İmar hattının tahakkuku gerekir. Eski eser karşısı konumunda olup her türlü yapılaşma için İ.K.V.K.B.K 'dan izin alınması gerekmektedir. Ayrıca kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır. Sözkonusu taşınmaza 01/01/2013 tarihinden sonra tadilat ruhsatı verilmediği tespit edilmiştir. Yapı kullanma izin belgesi mevcuttur.
Kıymeti : 1.937.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ( Yönetim planı 07/11/1975 tarih )
1. Satış Günü : 13/02/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 13/03/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYEDE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Satılacak gayrimenkûl ipotekten kaynaklı olması halinde 6183 sayılı Kanunun 21. Maddesi hükmünce ipotekten artan miktar olması durumunda Esas İcra Dairesi tarafından ödenecektir. )
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR