İZMİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konak/Güzelyalı Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

İZMİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943088
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : GÜZELYALI MAH. / GÜZELYALI
Oda Sayısı : 3+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 14:25
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Binanın her katında 1 daire vardır. Asansörlüdür. Satış konusu, ikinci kat, 2 bağımsız bölüm no lu daireye keşif esnasında kapalı olduğu için girilememiştir. Ortaklığın giderilmesi bilirkişi raporuna göre meskenin yaklaşık 65 m2 kullanım alanlı olduğu, 3 oda, salon, açık mutfak, banyo + wc, giriş-hol ve bir cepheli bir balkondan ibaret olduğu, 3 odanın ışıklık havalandırmasına, salonun caddeye baktığı, dairenin giriş kapısının ahşap kapı, iç kapılarının ahşap üzeri yağlı boyalı kapı, dış pencere doğramalarının ahşap üzeri yağlı boyalı doğrama, koridor ? mutfak ve odaların zemininin marley üzeri halı döşeli, ıslak zeminin seramik döşeli olduğu, dairenin iç duvarları ve tavanlarının ince sıvalı üzeri plastik boyalı, mutfağında sunta lam üzeri melamin kaplı banko ile sunta lam dolaplar, banyosunda 1 adet wc+lavabo olduğu, ayrı olarak 1 lavabolu wc nin olduğu, binada doğalgazın bağlı olduğu ve daireye bağlanmadığı görülmüştür.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 886 Ada, 11 Parsel, GÜZELYALI Mahalle, 2 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi :Güzelyalı Mah Mithatpaşa Cad N 1027 Renda Apt K:2 D:2Konak / İZMİR
Yüzölçümü : 123,00 m2
Arsa Payı : 94/720
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli İmar Planında; KT1 ? Zemin + 1. Kat tercihli ticaret üst katlar konut alanında kalmakta olup bitişik nizam, 7 (YEDİ) KAT olduğu, imar hattının tahakkukunun gerektiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi vardır. Ziraat Bankası cevabında ipoteğin devam ettiği, borç bulunmadığı bildirilmiştir
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:25 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:25 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. E-İmzalıdır
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğat yapılamayan hissedarlar yönünden ilanen tebliğ edilmiş sayılacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR