İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konak/ Güzelyalı Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır

İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997885
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : GÜZELYALI MAH. / GÜZELYALI
Oda Sayısı : 2+1
: 71
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 15:30
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın;
Özellikleri : İzmir İli Konak İlçesi Güzelyalı mah. 894 Ada, 27 Parselde (A ve B Bloklu 5 katlı betonarme mesken ) kayıtlı taşınmazın A Blok 3.kat mesken nitelikli 7 Nolu Bağımsız Bölümü 2 oda bir salon hol mutfak banyo tuvaletten ibarettir. Odalar ve salonda zemin kaplamaları laminant parke mutfak dolapları ahşap hazır mutfak giriş kapısı çelik kapı iç kapıları Amerikan paneldir.Doğalgaz vardır.Yaklaşık 84 m2.brüt inşaat alanlı ve yaklaşık 71 m2.net alanlıdır. 24 sokak ve 23 sokağa cepheli köşe başı parseldir. Poligon metro istasyonuna 580 m.direk uzaklıktadır. Tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Güzelyalı mah.24 sokak no:11 Eren Apt.Konak izmir
Arsa Payı : 358/7160
İmar Durumu :Konak İmar Müdürlüğünün 13.02.2019 tarihli yazıları ile; parselin 1/1000 ölçekli Üçkuyular Hatay Bayramyeri Uygulama İmar Planında; Konut alanında kalmakta olup, (B-5) bitişik nizamda 5 kattır bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir beyanı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR