İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak/Güney Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113805
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : GÜNEY MAH. / GÜRÇEŞME
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3638 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. İCRA DAİRESİ
2016/3638 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 7942 Ada, 7 Parsel, GÜNEY Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm İzmir, konak ilçesi, güney mahallesi, 7942 ada, 7 parsel de kayıtlı, 281 m2 alanlı ve arsa vasıflı taşınmaza ait tapu kayıt ve çap örneği mahalline uygulandı, tespit konusu yere ait ve uygun olduğu, tapu kaydına göre taşınmazın üzerindeki yapının 4. katta 20/200 arsa paylı 8 nolu mesken vasıflı bağımsız bölümün bulunduğu ana yapı B.Arme kolonlu, tuğla duvarlı olarak inşa edilmiştir. Mesken daire iki oda, salon, mutfak, wc, banyodan ibaret, iç kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, dış kapı ve pencereleri aliminyum doğramalı, yerleri karotaş döşeli, iç ve dış duvarlaır boya ve badanalı, mutfakta banko altı ve üstü ahşap mutfak dolaplı, mutfak, wc, banyo duvarlaı tavana kadar fayans kaplı, banyoda lavabo, klozet ve duşa kabin yer almakta olduğu, elektrik ve suyu bulunan mesken dairenin %27 oranında yıpranmış ve 70,25 m2 net alanı oludğu tespit edilmiştir. Konak belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğünce gönderilen 07/11/2016 tarih ve 16901 sayılı yazının tetkikinden tespit konusu taşınmazın 1/1000 ölçekli planda meskun konut alanında ve kentsel dönüşüm alanında kalmakta olup blok düzen 5 katlı inşaat müsaadeli olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz ulaşım ve taşıma imkanlarından iyi derecede yararlanmakta olup, her türlü belediye hizmetlerinden istifade etmektedir, ana yapı 1140 sokağa cepheli olup satışı yapılan taşınmaz yola göre arka cephede yer almaktadır. 270 mt ilerisinde gürçeşme cad, 300 mt ilerisinde konak mustafa kemal atatürk mesleki ve teknik anadolu lisesi, 245 mt ilerisinde mimar sinan ilköğretim okulu, 40 mt ilerisinde 50. yıl lisesi yer almaktadır.
Adresi : İzmir ili, konak ilçesi, güney mahallesi, 1140 sokakta 26 kapı nolu özvardarar apt. 4. Kat 8 nolu mesken
Yüzölçümü : 281 m2
Arsa Payı : 20/200
İmar Durumu : 1/1000 uygulama planında Konut alanında kalmakta olup,Blok nizamda 5 kattır.Kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 21/09/1989 tarihli ve muhtelificra dairelerinin hacizleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYEDE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Satılacak gayrimenkûl ipotekten kaynaklı olması halinde 6183 sayılı Kanunun 21. Maddesi hükmünce ipotekten artan miktar olması durumunda Esas İcra Dairesi tarafından ödenecektir. )
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3638 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR