İZMİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak/Aziziye Mahallesi'nde 2 katlı bina icradan satılıktır

İZMİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910716
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / EŞREFPAŞA
: 74
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5440 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,881 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
6. İCRA DAİRESİ
2017/5440 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: İzmir İl, Konak İlçe, 7335 Ada, 5 Parsel, 2.AZİZİYE Mahalle/Köy, İMAR DURUMU: T.C. Konak Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 18 /04/ 2018 tarih ve 35598559-310.7.2-5808-6037 sayılı yazısına göre İzmir İli, Konak İlçesi, 2.ci Aziziye Mahallesi,22M-1C Pafta,7335 Ada,5 parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında 'konut alanına isabet etmekte olup, blok nizam 4 kattır.
YAPI RUHSATI, YAPI KULLANMA İZNİ: Taşınmaz üzerindeki yapıların Yapı Ruhsatı ve Yapı Kullanma İzin belgeleri yoktur.
GAYRiMENKULUN GENEL EVSAFI: Taşınmaz tapuda arsa olarak geçmesine rağmen üzerinde 2 katlı Betonarme ev vardır. Arsası 74,00 m2 dir. Arsanın tamamına inşaat yapılmıştır. Dairelerin girişleri farklı yerlerden dir.
ZEMİNKAT
74 m2 dir.2+1 konumundadır.Giriş Kapı numarası 38/2 dır.Yüksek zemin konumundadır.Binanın yan cephesinden balkonundan girilmektedir. Daire 2+1 dir. Salon,2 oda, mutfak,Banyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır.Daire Giriş kapısı yağlı boya ahşap press serenli kapıdır.Daire pencere doğramaları pvc dir. Salondan mutfağa ve odalara geçiş vardır. Salon yer döşemesi seramiktir.Tavan ve duvar kaplaması kara sıva üzerine boyadır.Daireye salondan girilmektedir.salonun önünde balkon vardır.Balkon yer döşemesi karo dur.Mutfak yer döşemesi seramiktir.Banko arası fayansdır. Mutfak da kapısı serenli pres ahşap camlı yağlı boya kapıdır.Mutfak tavan ve duvar kaplaması kara sıva üzeri boyadır.Mutfak dolaplarının gövdesi yağlı boya suntadır. Kapakları yağlı boya suntadır. Mutfak tezgahı mermerdir.Yatak odaları yer döşemesi karodur.Tavan ve duvar kaplaması kara sıva üzeri boyadır. Oda kapıları camlı,yağlı boya serenli pres ahşap kapıdır. Banyo olarak kullanılan mekan 2 ye ayrılmıştır. Lavabo ve çamaşır makinası ön bölümledir. Klozet ve duş alma yeri içinde başka bölümdedir. Banyo yer döşemesi seramiktir.Duvar kaplaması h=120cm fayansdır. Tavan kaplaması kara sıva üzeri boyadır. Banyo içinde ayaklı lavabo ve klozet mevcuttur.Banyo kapısı camlı,yağlı boya serenli pres ahşap kapıdır.
1.ciKAT
74 m2 dir.2+1 konumundadır.Giriş Kapı numarası 38/2A dır.Merdivenler yardımıyle 1.ci Kat a çıkılmaktadır.Merdiven kaplaması karaomozaikdir. Merdiven holü tavan ve duvar kaplaması karası sıva üzeri boyadır.Bina Giriş Kapısı demirdir.Daire 2+1 dir.Giriş holü,Salon,2 oda, mutfak,Banyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır.Daire Giriş kapısı yağlı boya ahşap press serenli kapıdır.Daire pencere doğramaları pvc dir. Salondan mutfağa ve odalara geçiş vardır. Salon yer döşemesi karo dur. Tavan ve duvar kaplaması kara sıva üzerine boyadır.Salon köşe konumdadır.salondan salonun her iki tarafını saran balkona çıkılmaktadır.Balkon yer döşemesi karo dur.Balkon korkulukları demirdir.Mutfak yer döşemesi karodur..Banko arası fayansdır. Mutfak da kapısı serenli pres ahşap camlı yağlı boya kapıdır.Mutfak tavan ve duvar kaplaması kara sıva üzeri boyadır.Mutfak dolaplarının gövdesi suntalamdır. Kapakları çerçeve içi suntalamdir. Mutfak tavanı nem almış küflenmiştir. Yatak odaları yer döşemesi karodur.Diğeri yan cepheye bakmaktadır.Tavan ve duvar kaplaması kara sıva üzeri boyadır. Oda kapıları camlı,yağlı boya serenli pres ahşap kapıdır.Banyo yer döşemesi seramiktir.Duvar kaplaması h=120cm fayansdır. Tavan kaplaması kara sıva üzeri boyadır. Banyo içinde ayaklı lavabo ve klozet mevcuttur.Banyo kapısı camlı,yağlı boya serenli pres ahşap kapıdır.
Adresi : 585 Sokak No:38/2-38/2A 2.Aziziye /Konak / İzmir
Yüzölçümü : 74 m2
Arsa Payı : 427/1480 hisse payı
Kıymeti : 90.881,76 TL (İzmir 11.İcra Hukuk Mahkemesi 2018/252 Esas 2018/561Karar sayılı ilamı ile kesinleşmiştir.)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5440 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR