KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan/ZiyaGökalp Mahallesinde müstakil ev ve depo icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051476
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ZİYAGÖKALP MAH. / YENİŞEHİR
: 110
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/14200 ESAS
Muhammen Bedeli
:
366,956 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2016/14200 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 4942 Ada, 11 Parsel, ZİYA GÖKALP Mahalle/Köy, Borçluya ait 44032/51627 hisse ve taşınmaz üzerindeki yapıların tamamı. Kayseri kent yerleşiminin kuzeybatı kesimindedir. Kayseri'nin son yıllarda Ziya Gökalp mahallesinin yüksek katlı binalarla gelişen kesimine ve devamında yeni sanayi olarak bilinen işyeri bölgesine nispeten yakın konumda bulunduğu, taşınmazın çevresinin 1-2 katlı gecekondu tarzında inşa edilmiş olduğu, tüm kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek konumda bulunduğu anlaşılmıştır.
Taşınmaz sınırları dahilinde, 2 adet konutun bulunduğu, tek katlı yapıların biri 110m2 30-35 yıllık bir yapı, diğerinin 70m2 30-35 yıllık bir yapı olduğu anlaşılmıştır. 110m2 olan yapının fiilen soba ısıtmalı konut olarak kullanılmakta olduğu, diğer yapının fiilen depo olarak kullanıldığı, konut olarak kullanılması için tadilata ihtiyacı olduğu anlaşılmıştır. Diğer yapılar olarak; birinde bitişik tek katlı iki adet tahminen 35-40 yıllık, 45m2 ve 70m2 brüt alanlı, çatı örtüleri bulunan, ahır olarak kullanılan, yapıların; bir adet tek katlı 35-40 yıllık 55 m2 brüt alanlı açtı örtüsü bulunan, samanlık%depo olarak kullanılan yapının, su kuyusu ve sulama havusuzunun, bahçe duvar ve kapısının, yardımcı müştemilat yapısının, asmalıkların bulunduğu anlaşılmıştır.
İmar durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında park ve yol olarak ayrılmış yerlerde kalan kadastro parseli olduğu anlaşılmıştır.
Muhdesat: TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ KARGİR EV AHIR HASAN OĞLU HALİL KARABULUT A AİTTİR.
Taşınmaz takyidatındaki beyan : Kentsel dönüşüm ve Gelişim projesi sınırları içerisinde kalmaktadır.
Adresi : Ziya Gökalp Mah. Alınteri Cad. Ergüneş Sk. N:24&24/A Kocasinan
Yüzölçümü : 516,27 m2
Kıymeti : 366.956,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/14200 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR