KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan/Pervane Mah'de daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962341
Şehir : Kayseri / Kocasinan
: 167
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ OLAY 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14710 Esas
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/14710 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli,Kocasinan İlçesi, Pervane Mah.,5139 Ada, 1 Parselde kayıtlı İki Bloklu Onaltışar katlı Betonarme Apartman çve Arsasında ABlok 2,. Kat, 3 Bğımsız bölümnolu mesken vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır.Satış konusu taşınmazın bulunduğu ana bina Bina betonarme niteliğinde bodrum kat+ zemin kat+ 14 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binada toplamda 28 adet mesken niteliğinde taşınmaz bulunmaktadır. Bu duruma göre daireler, merdivenkovasının çıkış istikametinde sağda ve solda konuşlandırılmıştır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadan otomatik sistemde yapılmıştır. Binada 2 adet asansör bulunmaktadır. Merdiven basamakları zemini mermer ve kat sahanlıkları zemini seramik ile kaplanmış olup, kat sahanlık duvarları alçı sıva üzeri plastik boyadır. Merdiven ve balkon korkulukları alüminyum doğramadan imal edilmiştir. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binada çatı mevcut olup, binanın giriş istikameti bina yerleşimine göre kuzey cepheye bakmaktadır. Satış konusu mesken binanın 2. katında mesken niteliğinde bulunmaktadır. Projesine göre brüt 240,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Dolayısı ile bürüt Kakstan hareketle [Daire net alanı 167 m2 olarak tespit edilmiştir. Satış konusu bu daire 5 oda + giyinme odası+ mutfak + antre+ banyo +duş+ wc olarak projelendirilmiştir.Daireye giriş çelik kapılı olup, daire içerisi oda zeminleri laminant parke kaplama, mutfak, wc- banyo gibi ıslak zeminler seramik kaplıdır. Daire oda duvarları alçı sıva üzeri plastik boya ve duvar kağıdı uygulamaları ile kaplanmıştır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Dairede oda tavanları sıva üzeri tavan boyası ile boyanmıştır. Tavanlarda kartonpiyer ters tavan uygulamaları bulunmaktadır. Meskenin pencereleri PVC doğramadan imal edilmiştir. Oda kapılarında ise amerikan panel kapı türü kullanıldığı tespit edilmiştir.Mutfak içerisinde, mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Dairede iki adet balkon bulunmaktadır. Daire merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Satış konusu bu taşınmaz bağımsız bölüm Güney-Batı-Kuzey cephelerini görmektedir.Taşınmazın yaklaşık 1-2 yıllıktır.
Adresi : Yakut Mahallesi, 3846. Sokak, Betem Life Apartmanı-14, A Blok, No:3/3 Kocasinan/ Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında konut alanında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 650.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:40 - 14:45 arası2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli,Kocasinan İlçesi, Pervane Mah.,5138 Ada, 3 Parselde kayıtlıArsada B Blok 9,. Kat, 17 Bğımsız bölüm nolu mesken vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır.Bina betonarme niteliğinde bodrum kat+ zemin kat+ 13 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binada toplamda 26 adet mesken niteliğinde taşınmaz bulunmaktadır. Bu duruma göre daireler Merdiven kovasının çıkış istikametinde sağda ve solda konuşlandırılmıştır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadan otomatik sistemde yapılmıştır. Binada asansör bulunmaktadır. Merdiven basamakları zemini mermer ve kat sahanlıkları zemini seramik ile kaplanmış olup, kat sahanlık duvarları alçı sıva üzeri plastik boyadır. Merdiven ve balkon korkulukları alüminyum doğramadan imal edilmiştir. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binada çatı mevcut olup, binanın giriş istikameti bina yerleşimine göre kuzey cepheye bakmaktadır. Satış konusu mesken binanın 9. katında mesken niteliğinde bulunmaktadır.Satış konusu daire Projesine göre brüt 250,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Dolayısı ile bürüt olarak tespit edilmiştir. Satış konusu bu daire 5 oda + giyinme odası+ mutfak + antre+ banyo +duş+ wc olarak projelendirilmiştir.Daireye giriş çelik kapılı olup, daire içerisi oda zeminleri laminant parke kaplama, mutfak, wc- banyo gibi ıslak zeminler seramik kaplıdır. Daire oda duvakları alçı sıva üzeri plastik boya veduvar kağıdı uygulamaları ile kaplanmıştır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Dairede oda tavanları sıva üzeri tavan boyası ile boyanmıştır. Tavanlarda kartonpiyer ters tavan uygulamaları bulunmaktadır. Meskenin pencereleri PVC doğramadan imal edilmiştir. Oda kapılarında ise amerikan panel kapı türü kullanıldığı tespit edilmiştir.Mutfak içerisinde, mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Dairede iki adet balkon bulunmaktadır. Daire merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Satış konusu bu taşınmaz bağımsız bölüm Güney-Batı-Kuzey cephelerini görmektedir.Taşınmazın yaklaşık 1-2 yıllık bir binadır
Adresi : Yakut Mahallesi, 3846. Sokak, Betem Life Apartmanı-12, B Blok, No:6/3 Kocasinan/ Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında konut alanında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 690.000,00 TLKDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:50 - 14:55 arası 2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14710 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR