Yazdır

LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan Mahallesinde icradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00524924
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 07.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2014/243 TLMT.
Muhammen Bedeli : 85594 TL
İhale Yeri : LÜLEBURGAZ ADLİYESİ 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
İkinci İhale Tarihi : 28.03.2017 10:00
İlk İhale Tarihi : 03.03.2017 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
2.İCRA DAİRESİ
2014/243 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Satışına karar verilen borçluya ait Kırklareli ili, Lüleburgaz ilçesi, Kocasinan Mahallesi, 87 cilt, 8571 sayfa no, 160 ada, 4 parsel ,728.99 m2 yüzölçümlü ,arsa ana taşınmaz nitelikli ,üçüncü kat , 10 nolu bağımsız bölüm ,46/728 arsa paylı mesken , betonarme karkas niteliğinde inşa edilen 5 katlı binanın üçüncü katında yer almaktadır. Konut 101.00m2 yüzölçümünde olup, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet ve holden ibarettir. Ana bina için 31.12.2007 tarihinde yeni inşaat ruhsatı alınmış olup, yapı kullanma izin belgesi 17.06.2009 tarihinde alınmıştır. Salonun ve odaların taban döşemesi laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri saten alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfağın tabanı laminant parke ile kaplıdır. Duvarlar saten boyalıdır. Alınlıklar seramiktir. Mutfak tezgahı çimston, dolapları mdf kaplamadır. Banyonun tabanı seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda küvet, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Holün tabanı laminant parke, duvar yüzeyleri saten boyalıdır. Tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans kaplamadır. Tuvalette klozet ve lavabo bulunmaktadır. Konutta pencere doğramaları pvc, kapı doğramaları ahşap panel kaplamadır. Tüm yaşam alanlarında ve holde kartonpiyer bulunmaktadır. Ayrıca holde alçıdan yapılmış kemer bulunmaktadır. Isınma doğalgaz kombilidir. Ana yapıda asansör bulunmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Meskende 2 adet balkon bulunmaktadır. Ana binanın cephesi 14.80m, derinliği 19.65m dir. Yüksekliği 15.50m yüksekliğindedir. Satış'a konu taşınmaz kentin güney tarafındadır. Şehir merkezine yaklaşık 850m mesafededir. Çevresinde 4 veya 5 katlı konut olarak projelendirilmiş yapılar bulunmaktadır. Ana arter konumdaki İstasyon Caddesine çok yakındır. Çevresinde İnönü Parkı, Hürriyet İlkokulu, Cami, Sağlık Ocağı yer almaktadır. Albenisi olan bir bölgededir.

Adresi : Hürriyet Mahllesi, Sevlap evleri, 2. Ara sokak, kapı No: 6 Elit Konak 3 apartmanı 3 kat bağımsız bölüm No:10 Lüleburgaz/KIRKLARELİ

Yüzölçümü : 101,00 m2

Arsa Payı : 46/728

İmar Durumu : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün dosyaya gönderdiği imar durumu konulu yazılarında, söz konusu taşınmaz, tasdikli imar planı içinde, ayrık nizam, 5 kat, %40 yapılaşma hakkına sahip olup, konut bölgesinde kaldığı belirtilmiştir.

Kıymeti : 85.594,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz kaydı şerhleri mevcut

1. Satış Günü : 03/03/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 28/03/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : LÜLEBURGAZ ADLİYESİ 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2017


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR