KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan/Kavakyazısı Mahallesi'nde 160 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907502
Şehir : Kayseri / Kocasinan
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7682 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Plevne Mah. Serin Sk. No:10/F Kocasinan Belediye Mezat Salonu Kocasinan/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2018/7682 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Kayseri ili Kocasinan ilçesi Kavakyazısı Mah. 853 ada 3403 parselde 1.233,00m² yüzölçümlü kargir apartman nitelikli ana taşınmazda bulunan yedinci kat B giriş 21 bağımsız bölüm nolu 22/1248 arsa paylı mesken vasıflı taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Ana yapı bodrum + zemin +8 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmaz iki bloktan olumakta olup iki blokta birbirine bitişik nizam olarak yapılmıştır. Her blok için tek asansör bulunmakta, çatılı dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın blok başı her katında 3 daire toplam blok başına 24 mesken ve zemin katında dükkan vardır. Yapı yaklaşık 18-20 yıllıktır. Satış konusu mesken brüt 220m² net 160m² alanlıdır. Taşınmaz 4 oda, salon, mutfak, antre, banyo, balkon, tuvalet-lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini ahşap parke, geri kalan antre ile mutfak zeminleri mermer, ıslak hacimli yerler seramik kaplama, tuvalet ve banyo duvarları fayans diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. antre duvarları ahşap doğrama ile kaplanmıştır. odalar, salon ve mutfak tavanlarında kenar ve orta göbek kısmı kartonpiyer uygulaması bulunmakta, antre tavanı ise ahşap doğrama ile özel aydınlatma sistemi bulunmaktadır. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap pres ve pencereler ise pvc doğramadır. Mutfak tezgah arasındaki duvar cam seramik kaplıdır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Balkonlar pvc ile kapatılmıştır. Taşınmaz güneydoğu cephelidir. Taşınmazın yaklaşık 50m güneyde Çınar Cami, yaklaşık 175m doğusunda Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, yaklaşık 250m güneybatısında Refika Küçükçalık Ortaokulu ve yaklaşık 300m güneydoğusunda Kayseri Büyükşehir Belediyesi bulunmaktadır. Şehrin kuzeydoğu bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 800m uzaklıkta olup şehir merkezi içinde kalmaktadır. Bölge olarak üst gelirli insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, cami, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmakta, kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumdadır.
İmar durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Adresi: Serçeönü Mah. Karacabey Sk. Büyükmumcu Sitesi B Blok No:8/21 Kocasinan/Kayseri
Kıymeti: 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir/dosyasında
1. Satış Günü: 09/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: Plevne Mah. Serin Sk. No:10/F Kocasinan Belediye Mezat Salonu Kocasinan/Kayseri

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7682 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR