KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan/Erkilet'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065115
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ERKİLET MEHMET AKİF ERSOY MAH. / ERKİLET
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9664 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2017/9664 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe,Erkilet Mehmet Akif Ersoy Mahalle/Köy,Kumluk Mevkii, 9128 Ada, 1 Parsel sayılı 844,67 m² yüzölçümlü arsa üzerinde bulunan Kargir apartmanın 2. katında bulunan 9 nolu bağımsız bölüm ün arsa payının 1/9 hisse olduğu, mülkiyetin borçluya ait olduğu, 9 nolu kömürlüğün bu taşınmaza ait olduğu,taşınmaz arsasının kuzeyden 33. sokağa cepheli, Hacı Mehmet Arısoy Anadolu lisesine 100 m², Erkilet Bulvarına 70 m²,Erkilet Mah. A. Arısoy Camiine 350 metre, Kayseri Çevre Yoluna 1,40 Km Erkilet Hava Limanına 4,5 km, Kayseri Cumhuriyet meydanına 8,9 Km uzaklıkta konumlandığı, bu arsa üzerinde bulunan Önder apartmanının ise bodrum+zemin+2 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturma çatılı, doğalgaz tesisatlı,kalorifer ile ısıtılan 3B yapı sınıflı, %30 yıpranma oranlı bir bina olduğu,bu apartmanın 2. katında yer alan 9 nolu bağımsız bölüm ise 115 m² brüt 98 m² net alanlı, 3 oda 1 salon, WC, mutfak,banyo,antre ve 2 balkon mahallerinden oluşan, çelik giriş kapılı, ahşap pres iç kapılı, PVC pencereli, normal mekan zeminleri laminant parke kaplamalı,ıslak mekan zemin ve duvarları fayans kaplamalı, normal mekan ince sıva üzeri boyalı, doğu ve güney cepheli olup, bu yönlerden doğal ışık alan bir daire olduğu,taşınmazın belediye, kamu ve özel sektör hizmetlerinden yararlanabilme durumu, meskun mahalde bulunması,çevresindeki imar durumu, yararlanabildiği hizmetler ve kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilir olması, serbest alım satım rayiçleri gibi özellikleri birlikte ele alındığında taşınmaz ve eklentisi dahil rayiç değerinin 120.000,00-TL olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Erkilet Osmangazi Mah. 33. Sok. Önder Apt. No:2/9Merkez / KAYSERİ
Yüzölçümü : 98 m2
İmar Durumu : Kocasinan Belediyesi imar planı içerisinde, hertürlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanır durumda, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9664 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR