KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Körfez'de ters dubleks icradan satılıktır (çoklu satış)

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978914
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/151 Talimat
Muhammen Bedeli
:
138,542 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 16:15
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 16:15
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2018/151 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Kocaeli 8.İcra Müdürlüğü'nün 25/03/2019 tarih ve 2017/4635 Esass sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Çaylakdere mevkii,87 Ada, 8 Parsel, Ana Taş. Nitelik: Kiraz Bahçesi, Arsa Pay/Payda: 94/501,Bodrum + Zemin Kat , 1 Nolu Ters Dubleks Mesken
Adres : Hacı Osman Mah. Şehit Mustafa sok. No.16/1 Körfez Kocaeli
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Taşınmaz D.100 karayolunun kuzeyinde kalmakta olup kuş bakışı 250 m, Anadolu otoyolunun güneyinde kalmakta olup 200 m, Körfez Belediye binasının kuzey doğusunda kalmakta olup 450 m mesafededir. Ana taşınmaz imar yoluna cephedir. Körfez Belediyesi, Adliye, Kaymakamlık, okullar vb. Kurumlara rahat ulaşılabilir merkezi bir bölgededir. Bölge konut + ticari fonksiyonlu orta derecede gelişim gösteren bir bölge olup ticari faaliyet orta seviyededir. Bölgede bulunan limanlara ve tüpraş a.ş. Ye yakın mesafededir. Orta yoğunlukta bir yapılaşma bölgesi olmakla birlikte bölgede sağlık ocağı, ptt, cami, okul, park, bankalar, vb. Sosyal donatılar bulunmaktadır. Taşınmaz elektrik, su, yol ve belediye hizmetleri gibi her türlü hizmetler yararlanabilmektedir. Ulaşım imkanları kolay, alım satım kabiliyeti iyidir. Kat irtifakı kurulmuştur. İmar yoluna cephelidir. 18/12/2013 tarihinde ruhsat onay tarihi verilmiş 4-5 yıl yıpranmalıdır. Mantolaması, sıvası ve krem tonlarında dış cephe boyası yapılmıştır. Tüm dış cephe doğramaları pvc doğrama + ısıcamlıdır. Bina iç merdivenleri ve koridorları mermer kaplama, korkuluklar alüminyum imal edilmiştir. Satışa konu taşınmaz dubleks mesken olup giriş zemin kattan yapılmaktadır. Zemin katında 1 adet oda, 1 adet mutfak, 1 adet antre, banyo ve balkon bulunmaktadır. Odaların antre, duvar, tavanları sıvalı, zemin kaplamaları laminant, mutfak ve balkon zemin kaplaması seramik, duvarları boyalı sıvalıdır.Mutfak dolapları ahşap üzeri kaplama olup iyi durumdadır. Banyo,wc zemin ve duvar kaplamalarının seramik olduğu gözlenmiştir. Bodrum katında 2 adet oda ve balkon bulunmaktadır. Odaların duvarları sıvalı boyalıdır zemin kaplamaları laminant parkedir. Tüm odaların tavanlarında kartonpiyer ve veya alçıpan havuzdönülmüştür. Bütün odalarda radyatör panel bulunmakta olup doğalgaz kombili ısıtma sistemi mevcuttur. Mesken iç kapıları Amerikan panel kapıdır. Bodrum katta kısmen su yalıtımı sorunları gözlenmiştir. Binada asansör bulunmamaktadır. Doğalgaz kombili ısıtma sistemi mevcuttur. Mesken 3A sınıfındadır.
İmar Durumu : Körfez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müd.nün 16/01/2018 tarihli yazısına göre taşınmazın imar planlarında konut alanı içerisinde kaldığı, Taks:0,40 Kaks:1,20 blok yapı nizamında ve 3 kat müsadeli olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 138.542,11 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi, Hereke Mah. Büyükköy Mevkii, 1767 Parsel, Arsa Pay/Payda: 2/28,3 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken
Adres : Şirinyalı Mah. Yamanlar sok. Asil Apt. No.4/1 KÖRFEZ/KOCAELİ
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : D.100 karayolu üzerinden İstanbul yönüne ilerlerken Körfez Limanı trafik ışıkları 3,5 km geçildikten sonra sağ tarafta konu mülk yer almaktadır. Taşınmaz D.100 karayolu ile Anadolu otoyolu arasında, D.100 karayoluna 50 m, sahile 100 m, Körfez Limanına 3,5 km, Körfez Belediye binasına 6,5 km, Körfez Kaymakamlığı ve Adalet sarayına 8 km mesafededir. Konut yoğunluğu düşük olan bölgede alış veriş alanları yaklaşık 5 km mesafededir. Yakın çevresinde sahil, akaryakıt istasyonları, depolama alanları, liman, az sayıda konut bulunmaktadır. Belediye alt hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Bahçesi yapılı değil, bina dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı camlı demir doğramadır. Ana taşınmaz eski imalat olup tadilat gerektirmedir. Net 70 m2,brüt 80 m2 inşaat alanlı olan bağımsız bölüm 2+1 oda tertibinde inşa edilmiş, eski imalat, basit yapılı, katı yakıt soba ısıtma sistemlidir. Kiracının ikamet ettiği beyan edilmiştir.
İmar Durumu : Körfez Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müd.nün 16/01/2018 tarihli yazısına göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında ticaret alanında kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; ayrık ikiz nizam 4 kat, Taks: 0.30, Kaks: 1.20 dir. İmar paftasına göre parselin terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 118.379,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 16:30 - 16:35 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 16:30 - 16:35 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/151 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR