KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Kartepe'de 80 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090151
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : ARSLANBEY MAH. / BÜYÜKDERBENT
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 26.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/949 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
88,338 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/949 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın kaydı ve özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 789 Parsel, ARSLANBEY Mahalle/Köy, Blok No C Katı 1.Normal kat B.Bölüm No 16 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın kuzey yönünde Doğa kent sitesi, Ekşioğulları Kardelen sitesi, batı yönünde Arslanbey Meslek Yüksek Okulu kampüsü, Fevziye Tezcan Endüstri Meslek lisesi bulunmaktadır. Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım özel araç ve halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Konu taşınmazgeometrik olarak herhangi bir şekle benzemeyen,topoğrafik olarak eğimsiz yapıya sahip, kuzey ve doğu yönlerde 7 m.'lik imar yollarına, diğer yönlerde komşu parsele cepheli arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme yapım tekniği ile yapılmış A,B, Cve D blok olarak adlandırılmış 4 adet mesken bloğu ve 1 adet işyeri bloğu inşaatında ana gayrimenkul arsanın güney batı sınırına konumlu C Blokta yeralmaktadır. C Blok ; 1 bodrum kat, 1 zemin kat, 2 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır. Bina bodrum katında; 1-2-3-4-5 b.bölüm nolu meskenler, Zemin katında; 6-7-8-9-10-11 b.bölüm nolu meskenler, 1.katında;12-13-14-15-16-17 b.bölüm nolu meskenler, 2.kat ve çatı katında; 18-19-20-21-22-23 b.bölüm nolu dubleks meskenler yer almaktadır. Binaya kuzey cepheden bodrum ve zemin kat ara sahanlık kotundan demir doğrama kapı ile girilmekte, bina merdieven evi tabanı, basamak ve rıhtları kaplamasızdır.Bina dış cephesi akrilik boyalı, çatısı ondüline kaplamalıdır. Konu taşınmaz binaya giriş cephesinden bakıldığında sağ kol orta kısımda, batı cepheli olarak 1.katta konumlanmış 16 b.bölüm numaralı meskendir. Kartepe tapu müdürlüğü arşivinde yer alan kat irtifakına esas mimari projeye göre brüt 90 m2, net 80 m2 alanlı olup mutfak nişli salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve 1 balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz giriş kapısı takılmamış, pencere doğramaları pvc'den yapılmıştır. Taşınmazda salon ve oda tabanları tesviye betonlu, duvarları alçı sıvalı, tavanları beyaz badanalıdır. Banyo ve wc; taban tesviye betonlu, duvarları seramik kaplamalı, tavanları beyaz badanalıdır.Taşınmaz takriben %70 tamamlanma seviyesindedir. Bina inşaat halindedir. Bloklarda oturum başlanılmamıştır. Arsanın 520 m2'lik kısmı yolda kalmaktadır. Konu taşınmazın yer aldığı bina inşaatına 09.07.2001 tarih ve 116 sayılı yapı ruhsatı ile başlanılmış , 28.12.2004 tarih ve 85 sayılı yenileme yapı ruhsatı düzenlenmiştir. Ruhsat süresi dolmuştur.
Adresi : Arslanbey Mahallesi, Birlik Caddesi,No.25/2 1.Kat Daire:16 Kartepe/Kocaeli
Yüzölçümü :7.500,00 m2 Arsa Payı : 2/254
İmar Durumu :İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 88.338,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydında Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü :28/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2.Satış Günü :28/02/2020 günü 14:15 -14:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/949 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR