KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Kartepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994548
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 14.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/68030 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/68030 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 1945 Parsel, UZUNBEY KUMLAÇİFTLİĞİ Mahalle, 6 pafta no, 2. kat, 5 nolu bağımsız bölüm Kıymet takdiri istenen bağımsız bölümün yer aldığı, Kocaeli İli,Kartepe ilçesi, Çiftlikmahallesi, - ada 1945 parsel sayılı taşınmaz Kartepe Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar PlanındaTicaretAlanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. TAKS:0,40-KAKS:1,20 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephesinde min. 5,00 metre, yan bahçede min. 3,00 metredir. Taşınmaz Kartepe Belediyesi sınırları içerisinde olup alanı 259,00 m² dir.Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, Kartepe İlçesi, Dumlupınar Mahallesi, Ankara caddesi No:6 adresinde yer almaktadır. Kuzeyinde Ulus caddesi, Güneyinde Ankara caddesi ve D-100 karayolu ,Ankara caddesinin 10 metre, Nissan servis istasyonunun 80 metre kuzeyinde,TEM Otoyolu uzunçiftlik yoncasının 500 metre batısında kalmaktadır. Meskûn alanda olup etrafında yoğun olarak konut yapılaşmaları mevcuttur.Taşınmaz yol, su, kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden eskiden beri tam olarak yararlanmaktadır. Toplu taşım güzergâhı ve ana arterlere yakın konumda olduğundan ulaşım imkânları iyi düzeydedir. Parselin zemin parametreleri, topoğrafik yapısı inşaat yapımı için uygun özellikleri taşımaktadır.Kocaeli İli, Kartepe ilçesi, Çiftlikmahallesi, - ada 1945 parsel sayılı taşınmaz üzerinde 21-01-1991 tarih ve 18 sayı ile ruhsatlı, 5 katlı bina bulunmakta, ( zemin+3 normal+çatı) betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın mesken girişi batı cepheden olup, zemin katında işyeri, normal katlarda herkatta bir mesken yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmazmesken nitelikli, 5/18 arsa paylı ,2. kat, 5 nolu bağımsız bölümdür. Mesken içerisinde 3 oda, salon,mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon olup kullanım alanı 130.00 m² dir. Isınma doğalgaz kombili kalorifer ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, antre, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyaları plastik badana, pencere doğramaları PVC ve camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Değerlendirme yapılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı yaklaşık maliyetleri hakkında tebliğine göre (III.) sınıf (B) grubu yapı olarak değerlendirilip birim değeri 966,00 TL/m² alınmış, 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yıpranma paylarına ilişkin oranları gösteren cetvele göre mevcut bina 21-30 yaş aralığında olduğundan % 25 yıpranma payı düşülmüştür.
Adresi : Dumpulpınar Mah. Ankara Cad. No:6 Kartepe / KOCAELİ
Yüzölçümü : 259 m2
Arsa Payı : 5/18
İmar Durumu : İmar planında ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/68030 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR