KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Kartepe'de 145 m² natamam dubleks villa icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048585
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : RAHMİYE MAH. / ARSLANBEY
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 0
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3234 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/3234 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 185 Ada, 56 Parsel, RAHMİYE Mahalle/Köy, G Blok, Zemin + 1 Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm dubleks mesken Nolu Bağımsız Bölüm İmar Durumu: Kartepe Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında %15 taban alanında 2 kat yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu site imar durumuna uygun olarak yapılmış, kat irtifakı kurulmuştur. Konu taşınmaz projedeki yeri ile uyumludur.
Halihazır durumu: Kıymet takdirine konu taşınmaz Rahmiye köyünde, eğimsiz düz arazide inşa edilmiş, 2 katlı müstakil villalardan oluşan sitede G Blok olarak isimlendirilen dubleks villadır. Her villanın kendisine ait özel küçük bir yüzme havuzu bulunmaktadır. Site içine girilmiş, rapor ekindeki fotoğraflardan da görüleceği üzere müstakil villaların dış cephe işlerinin bitmiş, etraflarının duvar ve yeşil çit ile çevrilmiş, ara yolların bitmiş durumda olduğu, villa içlerinin ise natamam durumda olduğu, havuzların ince işlerinin eksik durumda olduğu, site inşaatının genel tamamlanma oranının %80 seviyesinde olduğu, halihazırda herhangi bir çalışma olmadığı görülmüştür. Konu taşınmazın içine girilememiş, dışardan yapılan gözlemde iç ince işlerinin eksik olduğu görülmüş, tapu Müdürlüğünde proje üzerinden yapılan incelemede alt katta salon, oda, mutfak, tuvalet, teras, üst katta 3 yatak odası, 2 banyo ve balkon olduğu, toplam alanın 145 m² olduğu anlaşılmıştır. Yakın çevresi köy yerleşimi olup, bahçeli köy evleri ve tarım arazileri ile çevrilidir. Sanayi alanlarına yakındır.
Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Site içinde ama müstakil villa olması, kendine ait yüzme havuzu olması, ulaşım açısından şehir merkezine çok uzak mesafede olmaması.
Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Natamam durumda olması, site içinde herhangi bir inşaat faaliyeti görülmemesi.
Adresi : Kocaeli İli, Kartepe İlçesi, Rahmiye Mahallesi 185 Ada 56 Parsel G Blok No:1 Kartepe / KOCAELİ
Yüzölçümü : 8.050,65 m2
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : dosyasındadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir. ayrıca eklenti kısmında 25/11/2015 -10398 numaralı G1 nolu havuz bilgileri yer almaktadır.
1. Satış Günü : 21/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3234 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR