KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Kartepe'de 120 m² bina ve bahçesi icradan satılıktır (hisseli satış)

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048595
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : BALABAN MAH. / BÜYÜKDERBENT
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/41531 Esas
Muhammen Bedeli
:
171,521 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/41531 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 135 Ada, 33 Parsel 3/14 HİSSESİ, BALABAN Mahalle/Köy, Kıymet Takdiri istenen taşınmaz Balaban Mahallesi Dizdaroğlu Caddesi No:25 Kartepe - Kocaeli adresinde yer alan 135 ada, 33 parsel numaralı "Ev Samanlık ve Bahçe" nitelikli taşınmazdır. Balaban merkez Camisinin 750 metre güneyinde, İzmit Şehir Merkezinin 20 km güneydoğusunda, alt yapısı tamamlanmış bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde sosyal donatılı site tarzı yapılar, köy evleri, tarımsal yapılar, tarım arazisi, boş araziler, orman arazisi, turistik tesisler, eğitim kurumu, cami ve semt marketleri bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir.Parsel 4.840,74 m2 alanlı " Ev Samanlık ve Bahçe" niteliklidir. İnce uzun dikdörtgen formundadır. Kısa kenarı yol cepheli olup 23 metre, 195 metre parsel derinliğine sahiptir. Kadastral yolu asfalt kaplamadır. Yol cephesi üzerinde yığma tarzda inşa edilmiş 120m2 zemin oturumlu 2 katlı konut olarak kullanılan yapı, 70 m2 alanlı basit tarzda yığma olarak inşa edilmiş depo nitelikli yapı bulunmaktadır.Bahçede çeşitli verim çağında meyve ağaçları vardır.Kartepe Belediyesi imar Müdürlüğünün 13.04.20l7 tarihli resmi imar durumu yazısına göre parsel 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında bir kısmı " Gelişme Konut Alanı", bir kısmı " Ağaçlandırılacak Alan" kaldığı, bir kısmının ise imar yolunsa kaldığı beyan edilmiştir.Parsel üzerinde yer alan yapılardan mesken nitelikli yapı 3A yapı grubunda olup yapılan tespite göre fiziki durumu göz önünde tutularak %50 yıpranma olduğu tespit edilmiş, depo nitelikli yapı 1B yapı grubunda olup %30 eskime tespit edilmiştir.TAŞINMAZIN 3/14 HİSSESİ SATILACAKTIR.
Adresi : Balaban Mahallesi, Dizdaroğlu Caddesi, No:25Kartepe / KOCAELİ
Yüzölçümü : 4.840,74 m2
Arsa Payı : 3/14 HİSSESİ
İmar Durumu : İmar planında bir kısmı gelişme konut alanı, bir kısmı ağaçlandırılacak alan, bir kısmı imar yolunda kalmaktadır.
Kıymeti : 171.521,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 13/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/41531 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR