KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Karamürsel'de 150 m² dubleks daire icradan satılıktır

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062466
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Oda Sayısı : 4+1
: 150
Bulunduğu Kat : Yüksek Giriş
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/609 ESAS
Muhammen Bedeli
:
278,002 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:45
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ
2018/609 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 340 Ada, 192 Parsel, HACIMEHMET Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız BölümKocaeli İl, Karamürsel İlçesi, Hacımehmet Mah. 340 Ada, 192 Parsel, Zemin + Bodrum Kat, D Blok, 3 Nolu Bağımsız Bölüm.
İmar Durumu:Taşınmaz Kocaeli İli, Karamürsel İlçesi, 4 Temmuz (HacımehmetCamiatik) Mahallesi, 340 Ada, 192 parsel numaralı taşınmazın imar durumu; Ayrık Nizam (A-3)üç kat, TAKS:0.25 KAKS:0.75 ve konut alandadır.
Mevcut Meskenin Özellikleri ve Yapı Değeri:Satışa konu taşınmaz 22.11.2013 tarihinde Karamürsel Belediyesinden alınan inşaat ruhsatına istinaden D Blok8 mesken olarak inşa edilmiş olduğu görülmüştür. Dubleks vasfındaki meskenin zemin katında 1 balkon, 1 salon, 1 mutfak ve 1 wc olup,alt katına inildiğinde ise 1 oturma odası, 3 yatak odası, 1 banyo, 1 wc ve 1 açık teras bulunmaktadır. Oda iç kapıları beyaz Amerikan panel kapıdır. Banyo tavana kadar fayans, zemin seramik ile kaplıdır. Banyoda 1 adet klozet, 1 adet üst dolaplı lavabo, 1 adet duşakabin bulunmaktadır. Mutfak alt üst dolaplar arasında 55 cm tezgah arası seramik kaplıdır. alt dolap üzeri granit mermer kullanılmıştır. Wc duvarlar tavana kadar fayans, yerler ise seramik kaplı olup 1 adet lavabo ve 1 adet klozet bulunmaktadır. Bütün odalar laminat ile kaplıdır. 08.05.2014 tarihli kat irtifak projesinde belirtilen listeye göre meskenin brüt alanı 150 m²dir. Daire içi oldukça bakımlıdır. Meskenin iskanı (yapı kullanma izin belgesi) bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 20/560
İmar Durumu : Yukurıda anlatılıdığı gibidir.
Kıymeti : 278.002,50 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/609 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR