KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Kandıra'da 95 m² daire icradan satılıktır

KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01100074
Şehir : Kocaeli / Kandıra
Semt-Mahalle : AYDINLIK MAH. / KANDIRA
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 13.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/158 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
174,480 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 14:45
Satış Yeri
:
Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KANDIRA İCRA DAİRESİ
2019/158 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Aydınlık Mahallesi Güzeltepe Caddesi No: 19/3Kandıra - Kocaeli posta adresinde bulunmaktadır. Kandıra ilçe merkezinde, ilçe meydanının 350 metre kuzeyindedir. İlçe ölçeğinde eğitim, sağlık, resmi kurum, bankalar ve alışveriş alanlarına yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde konutlar, cami, okul, askeri alan, resmi kurumlar, banka şubeleri, alışveriş alanları bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Kandıra Belediyesi İmar müdürlüğünde yapılan incelemede binanın imar dosyasına ulaşılamamış olup çevresinde yapılan sorgulamada binanın eski yapı olduğu, yakın zamanda esaslı tadilat gördüğü öğrenilmiştir. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, zemin, 2 normal kattan oluşmaktadır. Her katta 2 mesken olmak üzere toplam 6 bağımsız bölümlüdür. Aile apartmanıdır. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina bakımlıdır. Kandıra Tapu Müdürlüğünde arşiv yenileme çalışmaları ve tarama faaliyetleri nedeni ile mimari projesi görülememiş, belediyede de bulunamadığından bağımsız bölümün yeri teyit edilememiştir. Binada yapılan çalışmada bağımsız bölümün giriş katın bir üstünde, sokak cephesine bakan mesken olduğu, borçlunun kardeşinin ikamet ettiği öğrenilmiştir. Binada bağımsız bölümler sokağa ve arka tarafa bakmaktadır. Yerinde yapılan incelemede antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, WC ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Net: 95 m², brüt: 110 m² alanlıdır. Bağımsız bölüm içi yapılı, doğalgaz kombili, bakımlıdır.
KIYMET TAKDİRİ
Bina 3B yapı grubunda inşa edilmiş, yaşı tespit edilememiş olup yerinde yapılan incelemede %20 yıpranma olduğu görülmüştür.
Bina değeri: 110 m² X (1.210 TL/m² X 0,80)= 106.480,00 TL
Arsa değeri: (526,00 m² X(68/526) X 1.000 TL/m² = 68.000,00 TL
Toplam: 174.480,00 TL
Adresi : Kocaeli İl, Kandıra İlçe, 353 Ada, 3 Parsel, AYDINLIK Mahalle/Köy, 1.Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm
Arsa Yüzölçümü : 526,00 m2 Bağımsız Bölüm :Net: 95 m², brüt: 110 m² alanlıdır
Arsa Payı : 68/526
İmar Durumu : Kandıra Belediyesi İmar Müdürlüğünün 07.05.2019 tarihli resmi imar durumu yazısına göre parsel Kandıra Merkez 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanında"kalmaktadır. Yapılaşma koşulları Ayrık nizam 4 kat olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 174.480,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Gazetede ve elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/158 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR