KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Kandıra'da 78 m2 dubleks mesken icradan satılıktır

KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961561
Şehir : Kocaeli / Kandıra
Semt-Mahalle : CEBECİ MAH. / KANDIRA
: 78
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Klima
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/75 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
163,743 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 14:45
Satış Yeri
:
Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KANDIRA İCRA DAİRESİ
2018/75 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Cebeci Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Uyan Sitesi No: 76/D Daire: 8 Kandıra - Kocaeli adresinde yer almaktadır. Mahallenin orta kısmında, sahil kenarında yer almaktadır. Sahile, çarşı merkeze yakın konumdadır. Etrafında genelde yazlık siteler bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Parsel 4.076,33 m² alanlı, düzgün sayılabilecek dikdörtgen formundadır. Üzerinde 6 bloktan oluşan site bulunmaktadır. Parsel sahil ile Cumhuriyet Caddesi arasında yer almaktadır. Blok numaraları sahilden ve A dan başlayarak işaretlenmiştir. Site çevresi bahçe duvarı ile çevrili, araç ve yaya giriş kapısı demir doğrama, parsel içi yolları parke taşı döşelidir. Sitede sosyal donatı ve güvenlik mevcut değildir.D blok Cumhuriyet Caddesinden bakıldığında sol taraftan ikinci bloktur. Betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup zemin, 1 normal kat ve çatı piyesinden oluşmaktadır. Zemin katta 4 mesken, birinci katta çatı piyesli 4 dubleks mesken vardır. Bağımsız bölüm girişleri blok teraslarından yapılmaktadır. Dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalıdır. 1997 yılı inşa edilmiş olan sitede yaşından dolayı tadilat ihtiyacı vardır. Bağımsız bölüm Kandıra Tapu Müdürlüğünde incelenen kat irtifakına esas mimari projesine göre üst katta, bloğun Cumhuriyet Caddesi tarafında yer almaktadır. Projesinden yapılan ölçüme göre birinci katı net 43m², brüt 49m² alanlı, antre, yaşama odası, oda, banyo ve teras alanlarından oluşmaktadır. Çatı piyesi net 35m², brüt 40m² alanlı banyo, 2 oda ve teras alanlarından oluşmaktadır. Toplam net 78m², brüt 89m² alanlıdır. Bağımsız bölümün içine girilememiş olup dışarıdan yapılan tespite göre standart yapılı, klima ısıtmalıdır.
İmar Durumu : Kandıra Belediyesi İmar Müdürlüğünün 19.04.2018 tarihli resmi imar durumu yazısına göre parsel Cebeci Mahallesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında "Konut Alanı" kalmaktadır.
Adresi :Kocaeli İl, Kandıra İlçe, 0 Ada, 1114 Parsel, CEBECİ Mahalle/Köy, D Blok 1 Kat 8 Nolu Mesken Dubleks Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 4.076,33 m2
Bağımsız Bölüm Net : 78 m2
Brüt: 89 m2
Arsa Payı : 30/1175
Kıymeti : 163.743,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/75 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR