KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Kandıra'da 400 m² kargir ev ve arsası icradan satılıktır

KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048562
Şehir : Kocaeli / Kandıra
Semt-Mahalle : KINCILLI MAH. / KANDIRA
Oda Sayısı : 8+1
: 400
Banyo Sayısı : 5
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Güneş Enerjisi
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/226 Talimat
Muhammen Bedeli
:
902,030 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KANDIRA İCRA DAİRESİ
2018/226 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kocaeli İl, Kandıra İlçe, 108 Ada, 8 Parsel, KERPE Mahalle/Köy, İKİ KATLI KARGİR EV VE ARSASI niteliğinde tapu kütüğüne kayıtlıdır. . Kerpe Sayfiye bölgesinde, Karadeniz kenarında yer almaktadır. Sahile 100 metre, ilçe merkezine 10 km, İzmit şehir merkezine 50 km mesafededir. Yakın çevresinde sahil, kumsal, kayalıklar, yazlık evler, semt marketleri, lokantalar, kır bahçeleri bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Parseldüz arazi yapısında 478,31 m² alanlı, düzgün dikdörtgen şeklindedir. İki Katlı Kargir Ev ve Arsası niteliklidir. Kıymet takdiri günü itibari ile yapılan tespite göre Parsel üzerinde betonarme karkas tarzda inşa edilmiş 3 katlı villa bulunmaktadır. Zemin katı 140m², ara katı 140m², üst katı 120m² olmak üzere toplam 400 m² alanlı tripleks villadır. Bahçesi çevrili, açık otopark alanlı, peyzajı yapılıdır. Bina dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalıdır. Taşınmaz 8+1 oda yapısında, 5 adet banyolu olarak bölge standartlarının üzerinde lüks inşa edilmiştir. Giriş kapısı, oda kapıları ve pencereler mobilya, zeminler masif kaplama, ıslak zeminler seramik kaplama, küvetli, mutfakta mobilya mutfak dolapları, mermer tezgah bulunmaktadır. LPC ısıtma sistemli, güneş enerjili sıcak su sistemlidir.
KIYMET TAKDİRİ
Parsel üzerinde yer alan yapı yaklaşık 20 yıllık olmasına rağmen bakımlı olması ve lüks inşa edilmiş olması nedeni ile 4B yapı grubunda inşa edilmiş ve %10 yıpranma olduğu görülmüştür.
Arsa Değeri: 478,31 m² X 1.000 TL/m² = 478.310,00 TL
Bina değeri: 400,00 m² X (1.177 TL/m² X 0,90) = 423.720,00 TL
Toplam: 902.030,00 TL
Adresi : Kıncıllı Mahallesi Karanfil Sokak No: 7 Kandıra - Kocaeli
Arsa Yüzölçümü : 478,31 m2 Bina Yüzölçümü : 400,00 m2 Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Kandıra Belediyesi İmar Müdürlüğünün 25.07.2018 tarihli resmi imar durumu yazısına göre parsel Kocaeli - Sakarya Kıyı Bandı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planında "3. Derece Arkeolojik Sit Alanı" kalmaktadır,
Kıymeti : 902.030,00 TL
KDV Oranı : %8 (843sayılı Cumhurbaşkanı kararı gereğince)
Kaydındaki Şerhler : "3. Derece Arkeolojik Sit Alanı" kalmaktadır şeklinde şerhi mevcut bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünce şerhin devamı koşulu ile satışa engel bir durum olmadığı yönünde cevap verilmiştir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale damga vergisi, tapu alım harcı, K.D.V. ve taşınmazın tahliye ile teslim giderleri alıcıya ait olacaktır. Ayrıca tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Gazetede ve elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/226 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR