KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli İzmit'te 95 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117382
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : TEPEKÖY MAH. / GÜNDOĞDU
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90883 ESAS
Muhammen Bedeli
:
221,130 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ NOT: Araç Vizyon Yediemin Rahmiye Mah. Aslı Sk. No:7 Kartepe

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/90883 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN kaydı ve özellikleri :Kocaeli İl, İzmit İlçe, 107 Ada, 4 Parsel, Ş.Deretepe mahalle/köy, 2 .kat + çatı katı, 9 nolu bağımsız bölüm
Meskûn alanda olup etrafında orta yoğunlukta konut yapılaşması bulunmaktadır. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin zemin parametreleri uygulama alanı (UA-2) sınıfındadır. Topoğrafik yapısıeğimli, geometrik şekli yamuk formdadır. Söz konusu taşınmaz 3194 sayılı İmar Kanunun 18. Madde uygulaması görmüş imar parselidir Taşınmaz üzerinde İzmit Belediyesi tarafından tanzim edilen 15.11.2013 tarih ve 763 sayı ile yapı ruhsatı olan, betonarme karkas sistemle inşa edilmiş bina bulunmaktadır.Bodrum kat + Zemin kat + 2 adet normal kat+ çatı piyesinden oluşan toplam 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Ana yapıda 11 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina girişi doğu yönünde ve zemin kat seviyesindedir. Rapora konu 9 nolu bağımsız bölüm girişe göre sol tarafta bulunmaktadır. Ruhsata esas mimari projesine göre 2.katta antre, wc, mutfak, salon ve balkon, çatı piyesinde hol, banyo, kömürlük, 1 adet yatak odası ve teras yer almaktadır. Taşınmazın net alanı 95,61 m² brüt alanı 113,40 m² dir. Ayrıca 13,45 m² açık teras mevcuttur. Bağımsız bölüm giriş kapısı çelik kapı, pencereler PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Daire doğal gazlı kombi ile ısıtılmaktadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalı vaziyettedir. Keşif anında eve girilememiştir.
Adresi : Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Tepeköy Mahallesi, Ardıçlı Sokak, Dış Kapı No:5
Yüzölçümü : 664,00 m²
Arsa Payı : 70/664
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 221.130,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90883 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR