KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli İzmit'te 62 m² 2+1 çatı piyesli daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01190198
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : ALİKAHYA ATATÜRK MAH. / ALİKAHYA
Oda Sayısı : 2+1
: 62
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 14.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6617 Talimat
Muhammen Bedeli
:
138,935 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/6617 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Ş. Durhasan Mah. Alikahya Çiftliği Mevki 652 Ada 24 Parsel 2. Kat 10 nolu b.b. sayılı çatı piyesli mesken vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz İzmit Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında ?Konut? kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık yapı nizamı, 3 kat müsaadeli olup, TAKS:0,35-KAKS:1,05 olarak belirlenmiştir. Yapı yaklaşma mesafeleri imar yolu cephesinde min. 5,00 metre, yan bahçede min. 3,00 metredir. Ana taşınmaz kendi içerisinde düz bir topografik yapıya sahip, dikdörtgene yakın geometrik şekli olan bir parseldir. Kuzey-batısında bulunana Osman Hamdi Bey Caddesine (12 metrelik İmar Yolu) cephelidir. Kocaeli stadyumunun 640 metre kuzey-batısında, Kocaeli Adliyesi'nin ve ilçe merkezinin 6200 metre kuzey-doğusunda konumludur. Çevresinde yoğun olmamakla birlikte2-3 katlı mesken nitelikli binalar, benzer imara sahip parseller bulunmaktadır. Bölge konut+ticari fonksiyonu düşük düzeyde gelişim gösteren bir bölge olup ticari faaliyet düşük seviyelerdedir. Taşınmaz elektrik, su, yol ve belediye hizmetleri gibi her türlü hizmetlerden yararlanabilmektedir. Taşınmaz 3194 sayılı imar Kanunu?nun 18. Madde uygulaması sonucu oluşmuş İmar Parselidir. Taşınmaz üzerinde 146,20 m² taban alanlı, bodrum +zemin kat + 2 normal kat + çatı piyesinde oluşan toplam 4,5 katlı betonarme bina ulunmaktadır. Taşınmazın17.11.2017 tarih ve 744 belge numaralı yapı ruhsatı bulunmaktadır. Binanın bodrum+zemin katında 4 adet dubleks mesken, 1. Normal katında 2 adet mesken ve 2+çatı katında ise 4 adet dubleks mesken olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm meskenden oluşmaktadır. Binaya giriş zemin kat seviyesinden ve kuzey-batısında bulunan Osman Hamdi Bey caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Bina dış cephesinin ısı yalıtımlı, sıvalı ve boyalı, giriş kapısının alüminyum doğrama kapı, bina içi merdivenlerin ve sahanlıkların mermer kaplama, korkulukların alüminyum küpeşte ve çatısının yapılı vaziyette olduğu görülmüştür. Binada asansör bulunmamaktadır.2. Kat + çatı katında bulunmakta olup, binanın doğu tarafında ve bina girişine göre üstte sol ve arka cephesi tarafında konumludur. Yapı ruhsatına esas belediyece onaylı mimari projesine göre ortak alanlar hariç 62,60 m² net, 75,10 m² bürüt alanlıdır. Meskene giriş çatı katından sağlanmakta olup bu katta 1 adet salon-mutfak, 1 adet wc ve 1 adet teras balkon2. katında ise 2 adet oda, 1 adet antre-hol, 1 adet banyo ve 1 adet depo buunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereleri ısı yalıtımlı pcv doğramadır.
Adresi : Alikahya Atatürk Mah. Osman Hamdi Bey Cad. No.80/10 İzmit
Yüzölçümü : 363 m2 Arsa Payı : 36/363
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir. Kıymeti : 138.935,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 24/11/2017 Tarihli yönetim planı, "Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır" ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve Adalet Bakanlığı E Satış Portalında yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6617 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR