KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/İzmit'te 135 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048527
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : DURHASAN MAH. / İZMİT
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Giriş Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2887 Talimat
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/2887 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Ş.Durhasan Mah. 831 Ada 1 Parsel A8 Blok Zemin Kat 2 nolu mesken vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz İzmit Belediyesi 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ayrık nizam, E=1,20 ve hmax=12,50yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır. Konu taşınmaz ve bulunduğu site imar durumuna, projesine uygun olarak yapılmış, yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. Halihazır durumu: Alikahya bölgesinde, "İZTOP Kavanium Park Evleri" olarak bilinen 17 Bloklu, 7 yıllık toplu konut sitesinde bulunmaktadır. Sitede açık yüzme havuzu, cafe, sosyal tesis vardır, peyzaj ve çevre tanzimi yapılmıştır, sitenin etrafı çevrilidir, 2 giriş kapısı vardır, kapılarda 24 saat güvenlik bulunmaktadır. Şehir merkezine yakındır, fabrikalar bölgesine, Yahya Kaptana yakındır, alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur, her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Kıymet takdirine konu daireye girilmiş, binanın girişe göre solunda, asansörün ilerisindeki daire olduğu, giriş katta 4 daire olduğu, dairenin 3 yatak odası, salon, mutfak, tuvalet ve banyodan ibaret, 2 balkonlu olduğu, evin bakımlı ve yapı malzemelerinin oldukça iyi durumda olduğu, girişe sabit portmanto yapılmış olduğu, kuru zeminlerin laminant, ıslak zeminlerin seramik, banyoda duşakabin, iç kapılar amerikan panel, doğalgaz kat kaloriferli olduğu, 135 m² net alanında olduğu görülmüş, mutfak dolaplarının yenilenmiş olduğu ifade edilmiştir. Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Yüzme havuzlu, sosyal tesisli, güvenlikli, peyzajı olan toplu konut sitesinde bulunması, geniş ve kullanışlı daire olması, evdeki yapı malzemelerinin iyi ve bakımlı durumda olması. Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Giriş katta olması, bulunduğu bölgede havanın çok temiz olmaması. Taşınmazda her iki dosya borçlusunun 1/2 hissesi olup taşınmazın tamamı satılacaktır.
Yüzölçümü : 27.585,07 m2
Arsa Payı : 107/27248
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Bila tarihli yönetim planı şerhi, Kocaeli 3. Aile Mahkemesinin ihtiyati tedbir şerhi, haciz/ipotek şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve e satış portalda yayınlanan ilan İİK 127 maddesi gereğince tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasınacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2907 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR