KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli İzmit'te 100 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049643
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : ARIZLI MAH. / İZMİT
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/101 Talimat
Muhammen Bedeli
:
196,788 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/101 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İli, İzmit ilçesi, Ş.Arızlı mahallesi, 247 ada 2 parsel sayılı taşınmaz İzmit Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar PlanındaKonut Alanıkullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları Ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. Taban Alanı Katsayısı (TAKS) = 0,30, Kat Alanı Katsayısı (KAKS) = 0,90, çekme mesafeleri imar yolu cephelerinde ve yan bahçe 3,00 metre olarak belirlenmiştir. Taşınmaz İzmit Belediyesi sınırları içerisinde olup yüzölçümü 696,00 m² dir. Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Serdar mahallesi, Menzil Sokak, Dış kapı No = 4 posta adresinde yer almaktadır. Taşınmaz 3194 sayılı İmar Kanunun 18. Madde uygulaması görmüş imar parselidir. Kocaeli İli, İzmit ilçesi, Ş.Arızlı mahallesi, 247 ada 2 parsel sayılı taşınmaz üzerinde ayrık nizamda, betonarme karkas sistemle inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Taşınmaz 13.12.2013 tarih, 839 no.lu Yeni Yapı Ruhsatı bulunan, 1.normalkat, 5 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Ana gayrimenkul İzmit Tapu Sicil Müdürlüğünde incelenen13.12.2013 tarih, 839 sayılı kat irtifakına esas mimari projesine göre:Bodrum + Zemin + 2 normal kat + Çatı katından oluşan toplam 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Ana yapıda zemin katta her biri bodrum katla irtibatlı 4 adet dubleks mesken, 1.normal katta 2 adet mesken, 2.normal katta her biri çatı piyesiyle irtibatlı 4 adet dubleks mesken bulunmakta olup toplam 10 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Ana yapıda tek giriş bulunmakta olup bina girişi zemin kat seviyesinden ve kuzeydoğu cepheden verilmiştir. Bina girişinde açık otopark alanı bulunmakta olup çevresi betonarme duvar üzeri çit ile çevrili durumdadır. Konu taşınmazın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalı vaziyettedir. Bina giriş alüminyum kapı, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplı, korkuluklar alüminyum korkuluk şeklindedir. Rapora konu 5 nolu bağımsız bölüm ruhsata esas mimari projesine göre:antre, salon, mutfak, 2 adet oda, 1 adet banyo ve 3 adet balkon plan tertibinde 100,00 m² net alanlı, 112,45 m² brüt alana sahiptir. Bağımsız bölüm giriş kapısı çelik kapı, pencereler PVC, cam ısı yalıtımlı çift camdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke, diğer mekanlar seramik kaplı durumdadır. Daire doğal gazlı kombi ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Serdar Mah. Menzil Sk. No:4 İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 696 m2
Arsa Payı : 69/696
Kıymeti : 196.788,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir. Aile konutu şerhi vardır.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan aynı zamanda elektronik ortamda esatis.uyap.gov.tr adresinde ilan edilmiş olup, İİK.nun 127/2.maddesi uyarında tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçer,

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR