GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kocaeli Gölcük'te 87 m² daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078947
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : PİYALEPAŞA MAH. / GÖLCÜK
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK HABER 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1506 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/1506 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapu Kaydında : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Saraylı Köyü, 338 Ada, 1 Parsel, Zemin Kat, 2 Nolu Bağımsız bölümde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği 3 katlı betonarme apartman ve arsası olarak geçmekte olup, arsanın toplam yüzölçümü 924,83m2'dir. Borçlunun arsa payı 1/11'dir. Bağımsız bölüm niteliği 3 katlı betonarma apartman ve arsası olarak geçmektedir. Borçlu bağımsız bölümde tam hisseye sahipttir.
Bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Kocaeli Büyükşehir belediyesinin ve Gölcük belediyesinin imar planı sınırları içindedir.Binanın çatısı vardır.Dışı sıvalı ve boyalıdır.Taşınmazın içinde bulunduğu bina doğusundan imar yoluna cepheli olup,devlet kara yoluna,okula,semt pazarına Devlet hastanesine yakındır.İlçe merkezine uzaktır.Ulaşım sorunu yoktur.Bu mesken ara dairedir ve sadece batı cephelidir.Batı cephede coğrafya çok eğimli olduğundan önü kapanmayacaktır.Keşif günü bu mesken kapalı olduğundan içini görme imkanımız olmamıştır.Mimari projeyi ve 1 nolu meskeni emsal alarak iç mahaller hakkında fikir sahibi olduk.
Keşif konusu taşınmaz olan bu daire 3+1(3 oda,1 salon) olarak yapılmıştır.Mutfak, banyo,WC, ve antre dairenin diğer iç mahallerini teşkil etmektedir.Dairenin pencere doğramaları pvc olup,kapıları ahşaptır.Tavanlar tavan boyası ile,duvarlar da plastik boya ile boyanmıştır.Salonun, ve odaların tabanı laminat parke ile kaplanmış olup,mutfak koridor,banyo,ve WC nin tabanı seramik yapılmıştır. WC nin ve banyonun duvarları fayans yapılmıştır.Binaya giriş doğu cepheden sağlanmaktadır.Dairenin bulunduğu bina elektrik,su,kanalizasyon,doğalgaz gibi devlet hizmetlerinden yararlanmaktadır.Bu dairede doğalgaz vardır.Dairenin alanı net 87 m2 dir. Dairenin 5,87 m2 alana sahip bir balkonu vardır. Meskenin iç donanımını göremediğimiz için yazdığımız özellikler yeni bir dairede olması gereken standart özelliklerdir.
Taşınmazın adresi:Piyalepaşa mah.Halide Edip Adıvar cad.No:104,D:2/Gölcük
Adresi : Piyalepaşa Mah. Halide Edip Adıvar Cad. No: 104 Daire 2 Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 924,83 m2
Arsa Payı : 1/11
İmar Durumu : Ayrık nizam,3 katlı,TAKS:0,35 ve KAKS:1,05 olmak üzere Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tek lehine 220m2 kısım üzerinde irtifak vardır.
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1506 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR