GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kocaeli Gölcük'te 125 m² daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153155
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : DEĞİRMENDERE MERKEZ MAH. / DEĞİRMENDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1141 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 15:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2019/1141 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Değirmendere Mah/köy, Beybağları mevkii, 3510 parsel, kat:4, bağ.böl.no:26, arsa payı 4/104, bağımsız böl.niteiği mesken, ana taşınmaz niteliği yedi katlı yirmi altı daireli bahçeli kargir apartman, 876,00 m² yüzölçümlü, tam hisseli taşınmazdır. Taşınmazın özellikleri: Yapılaşmanın yoğun olduğu bir noktada yer almaktadır. Bu sebeple taşınmaza orta yakın konumda muhtelif resmi kurum ve ticari işletmeler bulunmaktadır.Bina yaklaşık 25-30 yıl önce inşa edilmiştir. Binan bulunduğu parsel üzerinde tek blok halinde bir bina bulunmaktadır. Bu binanın girişleri tapu kaydına göre ayrı adlandırılmamış olmakla birlikte yerinde binanın A ve B girişi olarak ayrılmıştır. Taşınmaz A girişinde en üst katta bulunmaktadır. 3 oda 1 salondan oluşmakta olup 125 m² alanlıdır. Yapım tarihi üzerinden uzun yıllar geçmiş olduğundan kısmen yıpranmış durumdadır. Konum özellikleri olarak rağbet gören bir muhitte olmasına rağmen 1999 Kocaeli depremini yaşamış olması sebebiyle değeri olumsuz etkilemektedir. Meskenin bulunduğu binada kat irtifakı kurulu olduğu, yukarıda sayılan özelliklerine göre bilirkişi raporu ile değeri belirlenmiştir.
Adresi: Değirmendere Merkez Mah.,Müfit Saner Cad.No:74,A Girişi,Kat:4 D:14(Bağ.Böl.No:26)Gölcük/ KOCAELİ
Yüzölçümü : 876,00 m² Arsa Payı : 4/104
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planları içinde TAKS=0,40, KAKS=1,20 olmak üzere ayrık nizam 3 kat konut alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :AT 3508 VE 3509 parseller aleyhine planında gösterildiği şekilde 1,5 metre genişliğinde geçit hakkı irtifak şerhi vardır, diğer bilgiler tapu kaydında olduğu gibidir.
1.Satış Günü:07/05/2020 günü 15:15-15:20 arası
2.Satış Günü:05/06/2020 günü 15:15-15:20 arası
Satış Yeri: MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin2019/1141 Tlmt.sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR