GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kocaeli Gölcük'te 105 m² daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040930
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / DEĞİRMENDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/206 Talimat
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/206 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapu kaydında : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Cumhuriyet Mah. 1065 Ada, 1 Parsel, A Blok, 3. Kat, 9 Nolu bağımsız bölümde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği Bir işyeri yüzondokuz mesken ve artışar katlı bahçeli kargir onbir apartman olarak geçmektedir. Ana taşınmazın toplam yüzölçümü 6.433,82m2 olup, borçlunun arsa payı 1/120'dir. Bağımsız bölüm niteliği mesken olarak geçmektedir.
Dosyada Mevcut Bilirkişi Raporuna göre ;
Taşınmaz Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedir.Keşif konusu dairenin içinde bulunduğu bina deniz manzaralı olup,devlet karayoluna ve denize yakın bir konumdadır.Binanın her katında 2 daire olup,dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Çatısı yapılmıştır.Keşif günü bu daire kapalı olduğu için projeye bakarak özelliklerini belirledik ve kıymet takdirinde bulunduk.Dairenin iç mahallerini göremediğimiz için yazdığımız fiziki özellikler standart bir dairede olması gereken özelliklerdir.
Üçüncü Kat (9) Nolu Mesken:
Keşif konusu taşınmaz olan bu daire 3+1 (3 oda,1 salon) olarak yapılmıştır.Giriş holü mutfak,banyo,WC ve koridor dairenin diğer iç mahallerini teşkil etmektedir.Dava konusu dairenin pencere doğramaları PVC,kapıları ahşaptır.Tavanlar,tavan boyası ile duvarlar da plastik boya ile boyanmıştır.Salon ve odaların tabanı halı ile kaplanmıştır.Koridor ,mutfak,banyo,ve WC nin tabanı kalebodur yapılmıştır.Dairenin balkonu vardır.WC nin ve banyonun duvarları fayans yapılmıştır.Binada doğalgaz mevcuttur.Daire kombili ve kaloriferlidir.Dairenin bulunduğu bina elektrik,su,kanalizasyon,doğalgaz gibi devlet hizmetlerinden yararlanmaktadır.Dairenin brüt alanı 105 m2 dir.
Adresi : Değirmendere Cumhuriyet Mah. Hüseyin Yüksel Cad. No : 30Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 6.433,82 m2
Arsa Payı : 1/120
İmar Durumu : Ayrık Nizam 3 Katlı, TAKS = 0,40, KAKS = 1,20 olmak üzere konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/206 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR