GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kocaeli Gölcük'de 147 m² dubleks ev icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181557
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 3+1
: 147
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1212 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
06.10.2020 15:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/1212 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Yenimahalle, 320 ada 4 parsel, ikizev kat, bağ.böl.no:4, arsa payı 1/8, bağ.böl.nit.mesken-dubleks, ana taşınmaz niteliği sekiz adet dubleks mesken, ana taşınmaz yüzölçümü 1.949,45 m² olan tam hisseli taşınmazdır. Taşınmazın Hali Hazır Durumu:Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedir. Taşınmazın bulunduğu site 4 adet ikiz evin toplamda 8 adet dubleks meskenden oluşmaktadır. Taşınmaz bu meskenlerden 4 nolu meskendir Taşınmaz içeriden gezilmiş, bununla birlikte ruhsata esas arşiv dosyasında yapılan incelemede, 1988 tarihli projeye göre, yarım bodrum, zemin kat ve 1. Normal kat olarak inşa edilmiştir. Yarım bodrumda, 1 adet müştemilat ve 2 adet kömürlük, zemin katta 1 salon, 1 mutfak, 1 WC ve antre ve 1 balkon, 1. Normal katta 3 oda, 1 banyo ve 2 adet balkon olmak üzere toplamda 147 m2 alana sahip olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz odaları parke, antre ve ıslak hacimler seramik kaplıdır. Mesken giriş kapısı çelik kapı, daire iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereler ise PVCdir. İç bağlantı merdiveni masif ahşaptan yapılmış olup ısıtma sistemi olarak doğalgaz tercih edilmiştir. Konum itibariyle yüksekte kaldığından meskenin her bağımsız bölümünden olmasa da, bazı bölümlerinden körfez deniz manzarası seyredilebilmektedir. Yol, su, elektrik, haberleşme gibi altyapı hizmetlerinden son derece hızlı yararlanabilecek bir konumdadır.Yukarıda sayılan özelliklerden dolayı taşınmazın alım satımının son derece hızlı olabileceği düşünülmekte olduğu bilirkişi tarafından ibraz edilen rapor ile tespit edilmiştir.
Adresi: Donanma Mahallesi, 259. Sk, Esenevler Sitesi, No:3/4 Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 1.949,45 m² Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ayrık nizam 2 kat, TAKS=0,30 ve KAKS=0,60 olmak üzere konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Aile Konutu şerhi vardır, diğer bilgiler tapu kaydında olduğu gibidir.
1.Satış Günü : 09/09/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 06/10/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Piyasada sahte para olayının artması, pandemi hastalığı olarak kabul edilen CORANA (COVİD-19 VİRÜSÜ) hastalığının yayılmasını önlemek amacı ve İİK.nun 9.maddesi ve İcra Müdürlüklerinde fiziki para ile işlem yapılması uygulamasına son verilmesi ve ihale sırasında fiziki paranın gerçekliğinin tespitinin mümkün olmaması sebebiyle Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı"6352 Sayılı Kanun ile Değiştirilen İcra İflas Kanunun Uygulanması" konulu yazısı doğrultusunda Kasa İşlemleri bölümü 2. Bentte belirtilen "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflas dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılmasına ilişkin yazı uyarınca teminat miktarı ihale anında veya öncesinde nakit olarak alınmayacak olup, dosya no ve TC kimlik numarası belirtilmek şartıyla TR980001500158007290519730 NOLU İBANA yatırılması gerekmektedir.
İİK 114/2.maddesi ve aynı kanunun 124/1. madde hükümleri ve artırma tarzı satış esnasında resen değerlendirilecek ve duruma göre uygulanacaktır. kıymet takdiri-bilirkişi raporu/fiili haciz tarihi ile ihale arasındaki geçen zaman dikkate alındığında, satılan malda değişiklik varsaihaleye katılanların bu değişikliği bilerek ve kabul ederek ihaleye girdiklerini peşinen kabul ederler ve ihaleye pey sürebilirler. herhangi bir değişiklikte müdürlüğümüzün hiçbir sorumluluğu yoktur
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR