GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Gebze'de 220 m² dubleks ev icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047160
Şehir : Kocaeli / Gebze
Semt-Mahalle : OVACIK MAH. / GEBZE
Oda Sayısı : 4+1
: 220
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10226 Talimat
Muhammen Bedeli
:
943,947 TL
Birinci Satış Günü
:
28.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/10226 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ
Özellikleri : Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Ovacık Köyü, Pınaryatak Mevkii, 220 Ada, 1 Parselde bulunan 37.462,25m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği yirmi altı adet dubleks betonarme bina ve arsa olan D Blok, Zemin-1 Kat 2 Nolu başımsız bölümdeki Dubleks - Ev vasıflı taşınmazdır. Tam hisselidir. Taşınmaz 100/2600 arsa payı vardır. Adres: Gebze İlçesi, Ovacık Mahallesi sınırları içerisinde, Kadıllı Mahallesinden, Ovacık Mahallesine giderken, Gülben caddesinden sağa giren 4334 nolu sokağı takip ederek, 3344 sokağa girilerek, 4341 sokağa girildiğinde sokak sonunda bulunan SAKLI KÖY EVLERİ isimli site içerisinde, D Blok, (2) nolu dubleks meskendir. Bina betonarme olup, girişte antre, muftak,salon, yatak odası, banyo, ve tuvalet bulunmaktadır. Üst kata içeriden merdiven ile çıkıldığından, üç oda, antre, banyo ve tuvalet mevcuttur. Bina zeminde 110,00m² büyüklükte olup, binada toplam inşaat alanı 220,00m² büyüklüktedir. Dışı sıvalı, boyalı ve ahşap görünümlü plastik dış ve ahşap mobilya iç kapı ve kasalıdır. Doğramalı yapı çatılı ve site içerisinde kalmaktadır. Bahçe düzenli, açık otoparklıdır. Binada kullanılan inşaat malzemeleri 1. sınıf olarak kullanılmıştır.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlı olup, tarımsal niteliği korunacak alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 943.947,90 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 28/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10226 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR